Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség?

Ez valami mentális betegség?

Figyelt kérdés

Egy nagyon érdekes érzésem van már kisgyermekkorom óta.


Adott volt, hogy néhány hétig Édesanyámmal úgy beszéltük meg, hogy mindennap telefononon beszélünk egy 5 percet, 18.30-kor.

Én egy nap elfelejtettem az adott időpontot és 19:00-ig már 6-szor hívott.

Ezután megpróbálta a család egy más tagját hívni, aki felvette és átadta nekem.

MAJDNEM ELSÍRTAM MAGAM!

A képlet úgy állt össze a fejemben, mint egy tragédia. Édesanyám annyiszor hívott, én meg nem vettem fel... Mást kellett hívnia... Ilyen soha többet nem fordulhat elő...

Miután letettem a telefont, iszonyú lelkifájdalmat éreztem, pár órával később csodálkoztam magamon...


Másik: még régebben elmentünk vásárolni Édesanyámmal. Én kiválasztottam egy pólót magamna, neki viszont egy másik tetszett jobban.

Erre ő mondta, hogy legyen ahogy én szeretném, de ez nekem nagyon fájt, mert nem az Édesanyám által kiválasztottat vettük meg. Így kisebb vita után döntöttem el, hogy inkább az legyen, ami neki tetszik jobban.


Akik kívülről néznek hisztisnek gondolnak, akárhogy bizonygatom, hogy hogy van ez, senki sem érti.


Illetve még: ez csak azoknál fordul elő akik legfontosabbak nekem. Ha csak egy ismerősöm játszódik le ez vagy haverral, nincsen semmi gond.


Nem tudom érthető voltam-e, köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 15. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, főleg a második, de az első is előfordult már.

Igaz, nekem rengeteg pszichés problémám van. Nem tudom, hogy ez betegség-e.

2015. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem betegség, csak a szülő-gyerek kapcsolat fejlődése kissé vakvágányra terelődött, ahol is abbamaradt a gyereknek, mint önálló személyiségnek a leszakadása az anyáról.
2015. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek 2# hozzászólóval.


Ahogy nősz, egyre kevesebb dologban fogtok egyetérteni édes anyukáddal, és ez rendben is van. De ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnétek egymást. A különbözőségek elfogadása nem gyengítik, hanem erősítik a szeretet. Mivel képesek lesztek így is elfogadni egymást egyrészt, másrészt pedig állandóan meg tanultok megbocsátani egymásnak, és ez minden kapcsolatban így egészséges.

2015. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszer, ami simán lehet egy személyiségzavar tünete is. Például a dependens zavarra jellemző az ilyesmi. Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy mennyire komoly a helyzet, de a későbbiekben okozhat KOMOLY problémákat, ártalmas párkapcsolatokat, torz viszonyt a saját gyermekeddel, stb. stb, ezért mindenképpen érdemes foglalkozni vele.
2015. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!