Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Oltári nagy veszekedés és...

Oltári nagy veszekedés és kiborulás volt itthon. Hogy tehetném rendbe magam?

Figyelt kérdés

Órákba telt, mire lenyugodtam. Közben sok-sok tányér összetört - de igazából semmit nem használt, több dolgot is összetörtem. Ilyen még sohasem volt. Ha minden jól megy, pár héten belül - amint találok lakást - elköltözöm itthonról és végre nem tudnak beleszólni az életembe. Akkor rendeződik minden - tapasztalat.

Most viszont: nagyon jó lenne kimozdulni, de egyedül nem akarok. Jó lenne beszélni a szerelmemmel, de nem vagyok még olyan idegállapotban (nem egy helyen lakunk). Az idegesség és a sírás kerülget - látva amiket tettem. Hogy tudnám rendbe szedni a lelkem?

(Holnap ráadásul első napom lesz az új munkahelyen. Így nem éppen nyerő elkezdeni.) Vagy 5 magnéziumot már beszedtem - az valamennyire lenyugtat. Hogy szedjem rendbe a lelkem?



2015. márc. 15. 18:39
 1/6 anonim válasza:
csinálj egy forró fürdőt magadnak feküdj bele lazulj, halgass egy kis zenét és feküdj le aludni
2015. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy gyerek, ne haragudj, pont ez a baj, hogy folyamatosan beleszólnak az életembe és NEM A JÓ IRÁNYBA!

Hidd el, már réges-régen nem itthon lennék, ha találnék munkát - de egy éve keresek!!

Most is, lehetőség lett volna, kiváló, de elvágták előlem - napi 5 óra munka, havi 100 000-ért -, ehelyett olyan helyzetbe kényszerítenek, hogy napi 8 órát dolgozzak havi 65 000-ért (diplomával, két nyelvvizsgával!) olyanok között, akiknek 8 általánosuk van. (Ez két konkrét lehetőség, ami adott volt!)

Kicsit bepöccentem. Nyilván a 65 000-eset is elvállaltam, de így az életben nem fogok előre jutni.

Jó, hogy így ítélkezel látatlanban, fogalmad sincs a dolgokról. Viszont valami tanácsot adhattál volna, aki így kiborul, annak azért van oka!

2015. márc. 16. 23:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavaly nálam is ez volt ,teljesen össze csaptak a fejem felett a hullámok. A veszekedések miatt a kiborulások miatt totális hülyét csináltam magamból.Ez addig ment míg egyedüli megoldásnak az öngyilkosságot gondoltam. Én akinek a gyerekei a mindene és aki azt mondtam ők a világon a legfontosabbak nekem. Soha nem hittem hogy egyszer még itt kötök ki. Az ember egy ilyen kiborulás után(legalábbis én) csalódott voltam saját magamban elsősorban és persze mindenkiben aki beleállt a vitába minthogy megpróbált volna megérteni. Ördögi kör ez, ahol egyre lejjebb és lejjebb süllyedsz. Aztán elköltöztem vállalva hogy nekem semmi nem jó" és megtapasztalva hogy hagynak egyedül a barátaimnak hitt emberek.

Próbálj tudatosan a pozitív dolgokra gondolni arra és azokra akiket szeretsz.

Tudatosítsd magadban hogy talán senki nem fogja megérteni min mész keresztül.

Ha elköltözöl anyagilag és néha lelkileg is padlót fogsz fogni, de lesznek pillanatok ,átmeneti időszakok amikor pontosan fogod tudni hogy jól döntöttél.

Megtanulod majd hogy kik keresnek és szeretnek ha egyedül vagy is. Meglátod minden rendbe jön, csak próbálj megnyugodni és elfogadni a helyzeted. Hidd el a rossz mindig egyszerre jön, és most rossz időszakodban vagy, de ez fog változni és fogsz kapni talán egy még jobb munkát is.Utólag azt mondom: Volt jó is abban ami velem történt, ugyanis tudom hogy kik az igazi barátaim, tudom hogy kik álltak mellém és kik vették a fáradságot egy jó szó erejéig. Megerősödtem és túléltem a saját harcomat is önmagammal szemben. Itt vagyok, élek, A gyermekeim miatt és értük szembe tudok nézni a kudarcokkal. (persze időnként kiakadok de korántsem jutok el már arra a szintre)Neked is menni fog és ha rendeződnek nem csak a körülményeid, de a gondolataid is, erősebb leszel mint bármikor!

2015. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és még valami..nem írtam de a gyerekeimet vittem magammal és erre büszke vagyok mert ha én egyedül is voltam őket soha nem hagytam cserben. Miért írom ezt? Találj magadnak valamit(nálam adott volt) ami miatt rákényszerülsz a változásra és szépen lassan -de nem rögtön, rendbe jössz.
2015. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt privát üzenetben mocskolódó felhasználó!

Sajnálom,ha nem tetszett a válaszom!

Könnyebb volt törölni amit írtam és privátban ilyeneket írni nekem!

Lelki megnyugvást csak saját magadban fogsz találni és nem tartom továbbra sem jó döntésnek,hogy a munka miatt otthon törsz-zúzol.

2015. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Jó, hogy így ítélkezel látatlanban, fogalmad sincs a dolgokról. Viszont valami tanácsot adhattál volna, aki így kiborul, annak azért van oka!"


Tanácsot vársz a kiborulásra????Ideggyenge ember aki a családján tölti ki a szorongásait mit lehet tanácsolni?

Keress fel egy pszihológust!!!

2015. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!