Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova forduljunk segítségért...

Hova forduljunk segítségért szociofóbiával, zárkózottsággal?

Figyelt kérdés
Mindkét lányom nagyon visszahúzódó, ember kerülő, végletekig. Nem tudom, hova kellene vinnem őket, ahol ezen segíteni lehetne? Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 15. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentálhigiénés gondozót keress, vagy ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor egy jó pszichológust.
2010. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Én egyenesen pszichiáterhez mentem.Írt fel gyógyszert és azóta semmi bajom :)
2010. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jók az önimsereti csoportok is, csak piszok drága..
2010. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, valami olcsóbb sztk-s dologra gondoltam inkább. Köszönöm!
2010. febr. 15. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
rendesen kéne nevelni őket. beszélgetni velük, nem a gyakorikerdesekre járni ilyen hülye kérdésekkel. idióta.
2010. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

13:05

Téged is nevelhettek volna egy kis kúltúráltabb, asszertívebb viselkedésre.

2010. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, a 13.05-ös válaszoló jobban rászorulna kezelésre, mint a gyermekeim :)
2010. febr. 15. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szép tőled. hogy foglalkozol ezzel a problémával, és segíteni akarod a lányaidat. Mennyi idősek? Engem sajnos a szüleim tettek ilyenné, amilyenek a gyerekeid, ráadásul ők is kezelésre szorulnak, de inkább depresszió meg paranoia miatt. Nyitott, sok baráttal rendelkező emberek voltak, aztán lesüllyedtek nagyon mélyre...

Na de nem akartam ennyire elkalandozni, szóval én 35 évesen olyan vagyok mint a lányaid, ezért úgy érzem 1,5 éves kislányomat nem tudom megfelelően szocializálni :( Bár most barátságos mindenkivel, talán az apja természetét örökölte. Ne haragudj hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak kíváncsi lennék hogyan alakult ez ki másoknál, akinek ilyen odaadó anyukája van :)

És én is várok valami jó ötletet az orvoson kívül.

Üdv:

Nina

2010. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ők most kamaszok, talán ez is okozza, de örökölték is tőlem, nekem is hatalmas erőbe kerül megszólítani valakit, kimenni tömegbe, de én már ezt tudom kezelni, elnyomom a túlzott félénkséget, mert tudom, hogy csak ártok vele magamnak. Én is nagyon csendes vagyok, olyan a munkám is szerencsére. De valahogy jó lenne, ha a gyerekeim nem ilyenek lennének, vagy nem szenvednének tőle.
2010. febr. 15. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 17 éves lány vagyok aki szintén szociális fóbiás de nekem már testi tünetekbe és már mindenre kihat. Nagyon rossz, nagyon nehéz ezzel együtt élni, de én titkolom a szüliem elött, megse merném beszélni velük, pedig jó velük a viszonyom. Sztem elsőnek kérdezd meg tőlük, hogy akarnak e erről egy idegen emberrel beszélgetni, mert ha nem akkor ne vidd őket sehova? de honna tudod, hogy szociális fóbiások? elmondták neked?
2010. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!