Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax néha árthat?

Xanax néha árthat?

Figyelt kérdés
Szorongásom van, ami hál' istennek nem olyan vészes és az esetek túl nyomó többségében gyógyszer nélkül is leküzdöm. Néha viszont egy 0,25-ös xanax "segítségét" kérem. Eddig egy hónap alatt 3at vettem be(különböző napokon) és kicsit megnőtt az önbizalmam és úgy érzem egyre könnyebben kezelem a pánikos helyzeteket, sőt már nagy részben a gondolataim is elterelődtek erről a paráról. Szerintetek ha néha néha segítek magamon xanax-al attól rá fogok szokni? Vagy tényleg elmúlhat minden szépen lassan amiatt hogy egyre nagyobb az önbizalmam? (Komoly egyetemre járok, semmiképpen nem akarom rászoktatni magamat ilyen szerekre!!)
2015. febr. 16. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Havonta 0,75 mg? Van, aki egy nap ennél többet szed.

Ha kellően tudsz uralkodni magadon, akkor nem fogsz rászokni. Ennyi meg aztán tényleg nem ártalmas.

2015. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, rászokhatsz, mivel írod, hogy úgy érzed, hogy ettől érzed jól magad és ez oldja meg a problémáidat.

Egyébként minden gyógyszer árt, ha nem orvosi felügyelet mellett szeded, orvos utasítására. Csak azért gondolom, hogy így van, mert hogy néha beveszel egyet-egyet. Gondolom, ezt nem orvos írta így fel.

2015. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. hozzászóló: Lehet félreértettél, de én nem a gyógyszer hatása alatt érzem jobban magam, hanem azóta, mióta a gyógyszer segítségével egy két húzósabb szituáción átmentem. Azóta nem gondolok erre a hülyeségemre ennyit és az önbizalmam nőtt meg. Bár igen igazad van abban, hogy nem orvosi utasításra szedem, nem szeretnék reggel este egy bogyóval mászkálni ha nem muszáj.
2015. febr. 16. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem árt ha tudod magad kontrollálni és nem fogod emelni az adagot. Napi 2x1/2 0,25-ös Xanax nem ártalmas, mert én szedtem már évekig is. Ennyire nem fogsz rászokni. Az a baj, ha valaki önkényesen emeli az adagot. Én úgy oldottam meg a rendkívüli stresszes helyzeteket, hogy ha kellett napközben megtuningoltam egy gyógynövényes bogyóval. Generalizált szorongásom volt, de meggyógyultam. A nyugtató nélkül szerintem nem jöttem volna rendbe.
2015. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Xanax helyett létezik biztonságosabb benzodiazepin is; ez a Grandaxin, ami nem okoz függőséget.

[link]


Sajnos javarészt az alprazolam tartalmú szorongáscsökkentőket (Xanax, Frontin) részesítik előnyben az orvosok, ez elég szomorú...

2015. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!