Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szocialis fobia eseteben a...

Szocialis fobia eseteben a gyogyszer mire hat, min segit, min valtoztat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Először nem gyógyszerrel kéne kezdeni. D:
2015. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Terapiazok negy honapja
2015. jan. 19. 00:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Hiaba
2015. jan. 19. 00:33
 4/10 anonim ***** válasza:

drog.

elnyomja a fóbiád.

viszont ha leállsz vele akkor újra előjöhet.

gondolom életed végéig nem akarsz gyógyszert szedni?

tehát azt csak úgy tekintsd mint segítség, a többit neked kell megoldani.

2015. jan. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a problémád pontosan?
2015. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én Citalopram 20 mg-ot szedek. Pánikbetegeknek való gyógyszer de nekem szorongásra adták és bevált. Nem hizlal, nem erős gyógyszer. Régebben gyengének érzetem magam, ha tömegben kellett járkálnom, ez elmúlt. Emésztési gondjaim is voltak, azokon is jelentősen enyhített. Tehát ez tényleg pszichoszomatikus eredetű baj volt. Aki hosszabb ideje szorong és komoly problémát okoz neki, annál tényleg lehet valami biokémiai eltolódás, amit egy jól eltalált gyógyszer helyre tud rakni. Mivel nem okoz komoly mellékhatást, nem zavar ha akár életem végéig szednem kell. Jelentősen javult az életminőségem! Nálam munkába állási nehézséget is okozott a szorongásom és pszichoszomatikus hatásai.

Egy mellékhatása viszont volt a gyógyszernek, pont amikor nagyon mélyponton voltam lelkileg, kezdtem el szedni, öngyilkossági gondoltaim voltak, s azt felerősítette. Kell 2-3 hét, amíg hozzászokik az ember. Ilyen gyógyszer „mellékhatások” ellen viszont van ellenszerem: az Istenben való hit. Nehéz pillanatokban Istenre gondolok. Egészen konkrétan szó van a Bibliában arról, ha pl. öngyilkossági gondolatod van, reményvesztett vagy, hogyan állj a kérdéshez keresztény szemlélettel:

Róm.

14,7 Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:

14,8 Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.

Vagyis Isten dönti el, mikor szed le a játéktábláról, addig is, dolgom van még itt, mint kereszténynek.

2015. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszer mellett terápiára is jársz?
2015. jan. 20. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Jártam igen, amikor mélypontra kerültem. Gyógyító hatású volt, hogy elmondhattam neki olyan problémáimat, amit mással nem osztok meg. Nem könnyű jó pszichológust találni, másodszorra találtam. A lényeg, hogy empatikus legyen! Egy idősebb pszichológus hölgyhöz jártam. A lényeg, hogy ne szótlanul üldögélj ott, hanem bátran mondd el a problémákat. Így kb. 3-4 hónapig jártam heti egyszer, s a végére már elmondtam mindent, okafogyottá vált további terápiába járás. Nem kell évekig elhúzni. Ami terápikus hatású, hogy elbeszéled, elmondod az „elmondhatatlan” dolgokat, amit normál esetben másokkal nem tudsz megosztani. Próbálkozott a hölgy autogén tréning megtanításával is, de arra „immunis” voltam, mert úgy érzem, akkor állandóan gyakorolni kellene ezt a módszert, különben nem hatásos. Nem szeretnék ilyen praktikákhoz kötődni. Nekem fontos a hitem is, erről is beszéltem neki, hogy miben segít. A hölgy nem volt hívő, de ez nem jelentett gondot. Egy elvárásom van egy pszichológussal szemben: hogy empatikus legyen, s e kívánalomnak megfelelt!
2015. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most akkor a gyogyszertol varod a megoldast?
2015. jan. 20. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a szorongás alkati kérdés, érzékenyebb az idegrendszere az embernek az átlagnál. Kern Andrásról olvastam egy újságban, hogy pánikbeteg, és szedi rá a gyógyszert. Ha egyszer így tud normálisan működni, miért baj?

Én sem hittem régebben a gyógyszerben, a pszichológusnak eléggé erősködnie kellett. Sok év szenvedést spórolhattam volna meg, ha hamarabb szedtem volna.

Persze nem mindegy mire szedi az ember. Pl. depresszióra, ha csak nem nagyon súlyos, nem szednék gyógyszert. Annak tényleg lelki oka van, amit lelki gyógyszerrel lehet gyógyítani, pl. a keresztény vallással. A depressziósok nem találják az élet értelmét, miért van a sok szenvedés. A nehézségek elviselésében, az élet nagy kérdéseire ad választ a vallás.

2015. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!