Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köztetek van olyan nő aki...

Köztetek van olyan nő aki alkoholfüggő? Próbáljátok kordában tartani? Csak őszintén! 35N

Figyelt kérdés
Tudom el vagyok ítélve,de kezdődő alkoholizmusban szenvedek.Egyébként pszihiátriai beteg vagyok.Van köztetek nő nemű aki hasonló gondokkal küzd?

#alkoholizmus #psziátria betegség
2015. jan. 12. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Könnyű megoldásnak tűnik a gondok ellen, de ha rájövünk, hogy nem megoldás, az már fél siker.

Úgy tartom kordában, hogy esti programokat szervezek magamnak, olyat, ahol nincs alkohol. Tornára járok, ahová nem lehet piásan menni. Mikor hazajövök, már nincs kedvem inni. Levezetem a feszültségem, örülök, ha levegőt kapok.

Kerülöm az ivós társaságot. Napközben sem lehet inni, féltem a jogsimat, nem ülnék úgy autóba.

De ez az esti program nekem bevált.

2015. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén, igen. zintén pszichés problémáim vannak.

Több, mint 10 évvel ezelőtt totál alkesz voltam, aztán egy nagyon durva rosszullét után (csoda, hogy még élek..) megpróbáltam "újraszületni".

Nem lettem absztinens, azóta, -ahogy írtad, -igyekszem kordában tartani az ivást.

Az sajnos tény, hogy rendszeresen iszogatok, de töményet soha, bort is inkább csak fröccs formájában és mértékkel. Berúgásig gyakorlatilag soha, kontrollvesztő nem vagyok.

Tudom, így is alkoholistának számítok, de ahhoz képest, ami volt anno, már ez is valami.

Az a "vicc" az egészben, hogy kb. 30 éves koromig teljesen absztinens voltam, soha, semmi alkoholost nem ittam, még Szilveszterkor is a virágokra öntöttem a pezsgőt..))

2015. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is eléggé kezdő alkoholizmusban vagyok. Az utóbbi időben kezdtem rászokni arra,hogy ha gondom van akkor iszom rá és máris jobb a kedvem. Viszont mindig ott van bennem,hogy ezt nem lenne szabad csinálnom,pedig ilyenkor kéne még abba hagyni. Amikor még nem vált teljesen a hétköznapok megszokásává az ivás. Én úgy kb 2-3 naponta iszom. Nem sokat,de nem is keveset.
2015. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!