Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisebbségi komplexusból h...

Kisebbségi komplexusból h lehet kijönni?

Figyelt kérdés
Vagyis volt egy barátom és szakítottunk és már érzem h jobb csaja lesz mint én valaha leszek és ebből h jöjjek ki? Mivel elkezdett edzeni és elég jól fejlődik. Olyan rossz érzés h nem vagyok elég jó neki :c :S

2014. nov. 16. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért fontos neked az, hogy neki milyen csaja lesz? Miért érzed úgy, hogy versenyezni akarsz a volt barátod leendő barátnőjével? Ami lehet, hogy nem is lesz. Inkább magaddal foglalkozz! Fejleszd az önbizalmadat! Önbizalmat elérni úgy lehet, hogy szembenézünk a félelmeinkkel, és a félelemmel teli konfliktusainkat úgy oldjuk meg, hogy az ebből származó sikerélmény építsen. Vagyis tudatosan ugrok olyan racionális és érzelmi megmérettetésekbe, ami új, ami ismeretlen, amitől félek, teljesen mindegy, hogy öröm vagy fájdalom vár rám. És miért vagy ennyire külső orientált? Nagyon nagyon kevés az egy kapcsolatban, ha valaki csak külsőleg jó. A külső az idővel úgy is elmúlik. Mindenki véd, ráncos, idősödő tata meg mama lesz. Jobb esetben. Ez az élet velejárója. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a külső nem fontos, mert de, az. Külső megfog, belső megtart.

MAGADNAK LEGYÉL ELÉG JÓ, NE MÁSNAK!

Olvass, nézz önismereti könyveket, videókat! (pl.: Müller Péter, dr. Bagdy Emőke, Freud, Feldmár András, Csernus Imre....stb)


18/L

2014. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Csernust. Régen el kezdtem olvasni nagyon szeretem :D es igazad van magammal kell h hogy foglalkozzak.
2014. dec. 13. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!