Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni azt...

Hogyan lehet feldolgozni azt ha valakit gyerekkorában szexuálisan bántalmaztak?

Figyelt kérdés

Elég régen történt, egy ideig mintha csak lappangtak volna az emlékek, aztán pár éve elkezdett egyre élesebben gyötörni ennek az egésznek a tudata. Gyakran ugranak be a képek, különböző dolgokról, helyzetekről állandóan ez villan a fejembe. Teljesen tönkretette a szexuális életemet, igazából minden bajom van, és szorongok és kész belekattanok, nem tudom meg nem történtté tenni de még csak elfelejteni sem és ettől megőrülök.

Legalább 10 éve történt... Rokon volt. Többször is. Több is. Akkor még nyilván fogalmam sem volt mi van, de féltem és ellenkeztem. Egyszer próbáltam jelezni a szülőknek, nyilván ahogy a korban épp tudtam. Nem hitték el. Nevettek. Biztos félrebeszélek.

Nem tudok erről senkinek beszélni, kellemetlennek érzem, megalázónak, nem tudom ki hogy reagálna erre, lehet hogy undorral vagy megvetéssel, de lehet hogy ez csak az én tévképzetem. Másrészt szerintem sokkoló lehet ezt hallani, az egyik barátodtól, szóval én nem akarom senkinek megbolygatni a lelkivilágát. Voltam már más miatt szakembernél, pszichológusnál, de haszontalan volt. Nem éreztem hogy ténylegesen érdekelné amit mondok, vagy foglalkozna a dologgal, és próbálná megérteni. Csak valami bélyeget gyorsan nyomjunk rám, aztán gyógyszerezzünk be. Szuper! Ezt a dolgot fel se hoztam inkább, és kétlem hogy akármelyikben meg tudnék bízni annyira hogy megtegyem. Csak hát így nem tudom mit tegyek...



2014. okt. 11. 13:41
 1/5 A kérdező kommentje:
18/F
2014. okt. 11. 13:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nem a te hibád, nem vet meg senki ezért, senki sem néz le.

Én ismertem több olyat is, akit zaklattak.

Őket is teljesen tönkretette ez.

Ha megpróbálsz szembenézni a dologgal, minden szinten, az talán segít.

Ha csak megpróbálod elnyomni magadban, akkor tuti felemészt.


Írhatsz privátot ha gondolod.

2014. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia 18 éves férfi!


Nagyon sokáig én se mertem beszélni az engem ért bántalmazásról.

23 év.-ig hallgattam. Teljesen tönkre tette a szexhez fűződő viszonyomat. 3.év terápia után még mindig undorom van a szex-től magától a szó tol is. Szégyennek éreztem beszélni róla,féltem attól,hogy elítélnek,majd azt mondják én tehetek róla De nem így lett sok együtt érzést kaptam az akkori "dokim" tól De maga volt a pokol megtörni a hallgatást,és neki is elég sok időbe telt elnyernie a bizalmam,de megérte.

Akár névtelenül ki is írhatod magadból a történteket.a [link] oldalon. vagy írhatsz privát. Túlélőként talán én is tudok valamit segíteni. az emlékbetörések ahogy írod is azt jelzik,hogy el jött az idő hogy foglalkozz a történtekkel,most van azért jött felszínre mert most már képes vagy elfogadni,és feldolgozni azt ami veled történt. Őszintén sajnálom ami történt.Írj bátran ha gondolod,és az előttem szólónak igaza van nem a te hibád!


29/N

2014. okt. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe a cikket!


[link]

2015. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyire aberált valaki hogy lehet a családban, hogy ráadásul fiúval kezd ki!?!
2016. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!