Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hogyan gyozhetnem...

Szerintetek hogyan gyozhetnem le ezt a haragomat?

Figyelt kérdés
pszihologusom szerint haragszom a ferfiakra. Ez szerintem azert van mert kiskoromban edesapam megcsalta edesanyam es elegge rossz kovetkezmenyei voltak, veszekedes, stb. Es igen akkor utaltam e.apam. Most is felmerult egy ilyen tema egyik ismerosomrol, es ha ragondolok, legszivesebben elhanynam magam, es felek hogy majd en is igy jarok, felek nagyon.
2010. jan. 22. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Először jól meg kell rágni magadban. Biztos nem akarsz egyedül élni, hátha ez ösztönöz arra, hogy keress kapcsolatot. Biztos hosszú idő lesz, de megéri, elvétve vannak még normális férfiak. :)

Ha sikerül találni valakit, akit közel tudsz magadhoz engedni, nem árt, ha ő is tud róla, hogy milyen "problémád" van, vele is átrágni, hogy megértsen, és bátorítson, megnyugtasson.

Persze benne van a pakliban a megcsalás, sajnos, de nem tudunk mit tenni, ha a másik annyira menni akar... :(

2010. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne félj! Először is tisztázd magadban, hogy akikre haragudtál, azok megérdemelték. Akiket meg ezután fogsz megismerni, nem lehet haraggal megközelíteni, kizárólag csak bizalommal. Amitől /akitől/ félsz, bevonzod! Tehát ne félj, ne legyenek a fiúkkal kapcsolatban előítéleteid. Válogass óvatosan, ne hamarkodd el a kapcsolatot és semmiképpen ne beszélj nekik a /korábbi/ előítéleteidről. Ne menj bele túl bizalmas kapcsolatba mindaddig, amíg teljesen meg nem ismered az illetőt. Legyen a szíved nyitott és befogadó. Ezt általában megérzik.
2010. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sejtem,milyen nehéz neked! Állítólag bennem óriási az agresszió a férfiakkal szemben és ők érzik ezt. (Én nem észlelem ezt,legalábbis nem tudatosult bennem.)

Ugyanakkor tudom,hogy apám és bátyám nagyon sokat vétettek ellenem,ez tükröződhet a többi férfival való kapcsolatomon is. Dolgozom az ügyön,de nagyon lassú. Évtizedeket kell behoznom,ha úgy tetszik néhány év alatt.

Remélem nem terheltelek ezzel,hisz elvileg valami segítség jellegűt kellett volna írnom.

Minden jót kívánok!

2010. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a múltbeli tapasztalatok összességeként és a ráépülő észlényként azonosítsd magad, hanem kezdd onnan, hogy újszülöttként is pont Te voltál, aki figyelt kifelé a szép szempáron keresztül. Úgy tapasztaltam, senkinek se okozhat gondot egyszerűen elengedni a "régi embert", leszámítva a kezdeti ellenkezést, ami természetes. Az egó reagál önvédelemmel, de továbbra sem az egó néz keresztül a szemeden. Ott lehetsz ténylegesen is, amikor a helyzeteid előállnak, és minden pillanatban döntéspozícióban vagy azzal kapcsolatban (is), hogy átengeded-e a tested irányítását egy tulajdonképpen csak kitalált és felcímkézett érzelmi alapállásnak.
2010. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a múltat amin már nem tudunk változtatni, el kell siratni, elvonulni egy sarokba, amikor nem lát senki és jól kisírni magunkat és ott lezárni. Ha folyton a múltban élünk, elfelejtünk a jelenben lenni és lehet, hogy remek lehetőségektől esünk el emiatt. Nem lehet elfelejteni, de lezárni és megtanulni vele együtt élni igen, de ez idő kérdése. Egyébként a pszichológusod biztos fog ebben segíteni.
2010. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!