Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista vagyok?

Mazochista vagyok?

Figyelt kérdés
én nem hinném hogy az lennék, mert már vagy 6 éve vagdosom magam itt-ott, és nekem úgy-ahogy természetes, de mikor megtudták szüleim, nagyon kiakadtak és pszichiátriára akarnak vinni. Néha csak úgy megvágom magam, de nem öngyilkossági célból, hanem hogy fájjon, jó lassan és viszonylag mélyre.. de apránként :) Ha valami fáj pl a forró homokon állok mezítláb, első reakciómal elugranék, de aztán maradok, és megpróbálok mindig kifejezéstelen arcot vágni, még jobban bírni a fájdalmat... ált olyan helyre vágok, ami látszik, volt már pl arcra, de ált ujjra, de persze mindig letagadom.. :D ez normális? Van egy kis bulimiám is egyébként.... és sose tudom, mit érzek

2014. szept. 30. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem mazochizmus, hanem mentális betegség. Mazochizmus az lenne, ha mondjuk azt szeretnéd, hogy szex közben elfenekelnek. Fordulj szakemberhez, mielőtt valami rosszul sikerül és olyan kárt teszel magadban, amit már nem lehet helyrehozni.
2014. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de ezét ugye még nem zárhatnak pszichiátriára? mmint ez nem olyan komoly, egy pszichológussal simán meg lehet oldani, nem? amúgy nem értem mi ezzel a baj, mmint ha én jól érzem magam ha megvágom más miért törődik vele? :D
2014. szept. 30. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárnak be, de fontos, hogy elmenj pszichológushoz.
2014. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!