Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán mazochista vagyok, mit...

Talán mazochista vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok depressziós, kezelésem folyamatban, egyelőre nem sok sikerrel. Körülbelül másfél éve rágódom valamin (amit nem írok le), ami fájdalmat okoz, de nem tudok vele mit csinálni. Most észrevettem, hogy nem fáj annyira rágondolni, szinte alig fáj, és megijedtem. Remélem csak átmeneti, nem is akarom, hogy elmúljon. Persze ha épp érzem, akkor akarom. De mégsem. Valamiért erősen kapaszkodom ebbe, nem tudom, miért, lehet, hogy biztonságot ad. Nem tudom, most mit csináljak. Most, hogy alig fáj, azt akarom, hogy érezzem mégis. Ha majd fájni fog, akkor biztos, hogy nem akarom majd. Nem tudom, mit akarjak. Bolond vagyok? :D
2010. ápr. 10. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy bolond, csupán a "megszokás hiányzik". Bármit meglehet szokni a fájdalmat is, és ha nem fáj akkor félünk hogy mindjárt fájni fog, és inkább fájjon gondoljuk akkor nem jöhet rosszabb. De jöhet rosszabb sokkal rosszabb is! Mert a fájdalmat is az agy irányítja és az akarat. A mazochizmus örömet okoz és nem fél tőle aki rabja.
2010. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva azt gondolom erről, hogy jobb, ha fáj, mintha nem éreznél semmit. Ha nem éreznéd a fájdalmat, akkor üres lennél, és nem tudnál min rágódni. Nem lehet, hogy ez a "baj"?
2010. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!