Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán segítene egy pszichológu...

Talán segítene egy pszichológus? Mit tegyek? Hogyan jussak el?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Gyakran vannak erős hangulatingadozásaim. Egy pillanatban nagyon boldog vagyok, szinte repdesek, másik percben ürességet, lehangoltságot érzek. Egy napon beül többször váltakozik ez a két érzés. Viszont van hosszabb, depresszív időszakom, ami több hétig tart, és olyankor elég rosszul érzem magam (a legutóbbi 'rosszullétem' alatt majdnem öngyilkos lettem), viszont pár hét után ismét kezdődik a depresszív időszak.

Gyakran érzem úgy, hogy nem vagyok képes megcsinálni bizonyos feladatokat (pl. tanulás, ezáltal rossz jegyeim vannak, viszont van pár tantárgy, amiből 5-öseim vannak, mert úgy érzem, hogy képes vagyok rá).

Bizalmatlan vagyok mindenki felé, és nem merem megmutatni igazából önmagamat. Ennek egyik 'rásegítői' a szüleim (beleszólnak az öltözködésembe, és körülbelül mindenbe, ezáltal úgy érzem, hogy amit teszek az rossz).

Csúnyának, kövérnek tartom magam. Semmi jó dolgot nem tudok mondani magammal kapcsolatban.


2011. ápr. 13. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok,pszichológus elvileg segíthet..rávezet a dolgokra meg ilyesmi,mondjuk személy szerint engem csak felidegesített,de próbáld ki hátha..:)

L/17

2011. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezek a bipoláris zavarnak a jelei, ami egy nagyon súlyos betegség. Azonnal fordulj orvoshoz. Ez nem vicc, egészségügyben dolgozom és tanultam is erről és láttam is ilyet. Kérj mihamarabb segítséget! Magától nem fog elmúlni.
2011. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Kedves Kérdező ! ( és ezt egyúttal minden depressziós, ingadozó hangulatú, pánikbeteg, vagy csak az elnyomott rossz emlékeket fel dolgozni nem tudó kétségbeesett emberkének is üzenem )

Nem kell megijedned, valószínűleg annyi negatív érzést raktározol magadban tudat alatt, hogy ilyen hangulatingadozások formájában jelez a lelked, hogy valami nincs rendben. Valószínűleg kis korodtól kapod szüleidtől a hideget meleget s nem igazán tudod eldönteni, hogy most mikor teszel jót illetve rosszat.

Pszichológust semmiképp nem ajánlanám, hiszen a pszichoterápia nem biztos hogy 100%osan meg mutatja mi a baj. A legjobb megoldás véleményem szerint a kineziológia. Nem fogom itt hosszasan taglalni, hogy milyen a módszer, de abszolút biztonságos, 100%os eredményt nyújt és akkor is működik ha nem hiszel benne:) Gyógyszert eszedbe ne jusson be venni, a kineziológus remek virág terápiákkal ( elsősorban Bach virágterápia ) zökkenti helyre a hangulatod.

Szóval a teendők : Beszélni szüleiddel, hogy valami nincs rendben. Fel keresni a hozzád legközelebb lakó kineziológust. Nem kétségbeesni, hiszen ez csak egy feladat, amit az élet azért gördített eléd, hogy legyőzésével erősebb lehess :) Kitartást!

2011. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hasonló jellegű problémákkal küzdöttem, mint te, durva hangulatingadozásokkal pl. Én elhiszem, hogy sokat segít mindenféle alternatív megoldás, ahogy az előttem szóló is írta, de tartós, gyökeres változást a pszichoterápia tud nyújtani. A személyiség sérülései enyíthetők, gyógyíthatók.
2011. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudsz vállalni rendszeres egyéni terápiát a szüleid támogatásával? 5 ezer forintTÓL vállalnak pszichoterápiát a szakemberek. Ha budapesti vagy, tudok segíteni.
2011. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Használd a kettőt együtt, ha anyagilag megengedheted magadnak. Pszichoterápiát a feldolgozatlan emlékek szóban történő "kibeszélésére", kineziológiát pedig a testedben keletkező energia blokkok oldására ( amik nem mel

egles szomatikus tünetekkel járnak ), amire a pszichoterápia nem képes.

2011. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!