Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak ezen?...

Hogyan változtassak ezen? Álmodozástól a cél eléréséig hogyan lehet eljutni?

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje azt vettem észre, hogy csak ábrándozok, álmodozok arról, hogy mit lenne jó csinálni, elérni... pl. elmenni egyéb helyekre (nem akadály anyagilag, és nem is naaaaaaaagy távolira gondolok), idegen nyelveket tanulni, olvasni. De az álmodozásnál tovább nem jutok. A megvalósításba bele se kezdek, mindig csak halogatom. Majd bizonyos idő múlva visszatekintve rájövök, hogy csak elpazaroltam az időt: a puszta álmodozással, míg a megvalósítás nulla.

Hogyan lehet ezen változtatni?:(


(Ami kötelező, pl. munkahelyen, azt mindig időre megcsinálom.)


2010. jan. 17. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudatosan változtatsz rajta:)

Pl.:ha anyagi dolgok nem akadályozzák és messzire sem szeretnél elmenni, akkor elmész egy hoszabb hétvégére oda amiről régóta álmodozol.

Nem tudom, hogy a munkaidőd, hogy van, de lehet segítségedre lenne az is.


Ne álmodozz lépj a tettek mezejére!!!!;)

Én sok sikert kívánok neked:)

18/L

2010. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán félsz? A kudarctól? Magadtól? Hogy esetleg ott van a sikertelenség is benne? Ezekre keresd meg a választ magadban és ha igen, akkor határozd el magad arra, hogy mégis szembenézel vele és ha kudarc is ér, túl fogod élni, pl. abba nem halt még bele senki, ha megbukott egy nyelvvizsgán, majd sikerül legközelebb, csak merjél merni!
2010. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezd először csak 1 álmod megvalósításával, pl tanulj meg egy idegen nyelven. Vagy az utazás sem rossz ötlet. Mert tényleg elrepül melletted az élet hogy így folytatod. Ne akarj mindent egyszerre. Csak 1 dolgot. Aztán jöhet mégegy ,meg megint egy... És azon veszed majd magad észre, hogy meg is valósítottad őket. De fontos hogy tényleg csak egy dologra koncentrálj.

"Rossz úton jár az aki álmokból épít várat, és közben elfelejt élni."

2010. jan. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!