Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet öngyilkosságra hajlamos...

Lehet öngyilkosságra hajlamos a férjem?

Figyelt kérdés
A gyerekkora nagyon rossz volt,apja verte már 2 évesen,mikor sírt,vagy mert félt tőle,bezárta a szobájába,volt olyan,hogy anyós nem merte óvodába vinni,mert tiszta veralafutasos volt..Anyós elvált tőle,és az férjem apja rá nem sokkal 36 évesen öngyilkos lett!Egyébként nem ivott.Akkor férjem 12 éves volt,most 33 éves,lassan 2 éve kint dolgozik,hetente haza jár,de egyre jobban azt veszem észre,hogy magába fordul,nem beszélgetünk,és egész nap alszik,vagy csak úgy van...Már van egy 2 éves kisfiunk,szereti,de mostanában nem foglalkozik vele annyit.Ő egyébként sem nagyon beszél a problémáirol,de most már gyakorlatilag semmiről...Az még érdekes,hogy szeretettel beszél az apjarol!(még régen volt róla szó)Egyébként nem cigizik,nem iszik,nagyon jó ember,ezért is aggódom!
2014. júl. 22. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos egyáltalán nem kizárható. Lehetséges (a leírtakból ítélve: elég valószínű), hogy már most depressziója van. Fel kéne venned a kapcsolatot valakivel, aki folyamatosan mellette van. Valami barát vagy ilyesmi. Heti egy találkozással nem sokat fogsz tudni neki segíteni...
2014. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de depressziós, és orvoshoz kéne mennie.
2014. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki,de mindig kinevet,hogy neki nincs semmi baja nyugodt lehetek...hát nem vagyok nyugodt,úgyhogy mindenképpen keresünk egy orvost!Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 23. 00:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Magyarországon még mindig dívik az a szemlélet, hogy "jaj csak elhagyta magát", "össze kell szednem magam, semmi baj", és hogy az öngyilkosságot elkövető emberre úgy tekintenek, mint valami gyáva, gyenge

egyénre, nem olyanra, akin talán segíteni lehetett volna. (Ezt most nem Rád írom).

Az édesapám öngyilkos lett. A volt főnököm öngyilkos lett. Mind a ketten nevettek, amikor ez a téma szóba került, erős, férfias egyéniség volt mindkettő. A leépülés gyorsan és határozottan zajlott. Hirtelen súlyvesztés, "tétlenkedés", apám pl. bocsánatot kért mindenért, halk hangon (előtte ilyet soha nem csinált), tehát figyelni kell az eltérő, addig nem látott viselkedésformákra is szerintem.

De lehet tényleg csak fáradt és "rossz passzban" van.

Nincsen valami barátja, vagy ismerőse, akivel ketten jobban tudnátok rá hatni?

2014. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ!Van egy nagyon jó gyerekkori barátja,de sajnos ritkán találkoznak,mert ő is kint dolgozik.Szerintem amugy neki sem mondaná el..Valahogy hatnom kellene rá,mert ez így nem állapot!Köszönöm még egyszer mindenkinek!
2014. júl. 23. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy amikor haza érkezik és úgy alakul, hogy van időtök leülni (alszik a gyermek...stb..),

Kedvesen kezdj el beszélgetni vele, nem röktön a mondat közepébe vágva. Kérdezd meg előbb, hogy van, milyen a munka,

Ezután mond el neki azt is, hogy amit ide leírtál, azt, hogy aggódsz érte: miért aggódsz érte..., de kedvesen beszélgessetek.

De olyan pillanatot válassz, amikor nem ingerült, nyugodt. Mert ezt csak nyugodtan lehet megbeszélni. Ha sikerül beszélgetni vele, elmondja, milyen volt a napja, mi történt, milyen a munka. Ebből le lehet szűrni, hogy mi zavarja: sok a munka, nem bírja, fárasztó...

Ha inkább alszik, pihen amikor haza ér, két variáció van; lehet, hogy most sok a munka, esetleg ott odódott probléma, az fárasztja le; viszont, ha nem a munka, nincs megfelelő válasz arra, hogy miért alszik, pihen annyit, esetleg lelkigond állhat a háttérben. De lehet mindkettő is.

Ha sikerült leülni beszélni vele, hagyd, hogy ő beszéljen, elmondja amit szeretne, ezután modhatod neki, hogy ha nincs toppon pszichésen esetleg keressen fel egy pszichológust. Ő adhat neki tanácsokat, megbeszélheti vele a gondját, ami neki is megkönnyebbülés, főleg, ha ő olyan, aki magában tartja a gondokat. Néha jó ha elmondjuk valakinek, mert könnyebb lesz, ha magunkban tartjuk ezeket akkor csak még nagyobb nyomás nehezedik a vállunkra! Ezt is megmondhatod neki. De ha nem akar pszichológushoz menni felajánlhatod a te segítségedet (ha te szívesen meghallgatod őt) neked is elmondhatja, lehetsz az ő pszichológusa.

De egy biztos! Ez így nem maradhat! Családja van, talpra kell állnia! Írtad, hogy rossz gyermekkora volt, nem volt ''igazi'' apja, aki szerette volna....

De a kisfia is megérdemel egy szerető apát, aki gondoskodik vele, játszik vele, nem csak alszik. Nem csak neki rossz ez a helyzet (az ő állapota) ez nektek sem, családjának sem jó, jól gondolom?

Szorítok, próbálj beszélni vele!

Hajrá!

2014. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is a választ!Az az igazság,hogy már többször próbálkoztam beszélni vele erről,mondtam neki,hogy szeretjük,és hogy mellette állok,de nem gondolja úgy,hogy baja lenne.Egyébként nagyon nyugodt ember,vagyis annak tűnik,mert most már eléggé ismerem ahhoz,hogy látom mikor feszült,ideges.Köztünk még soha nem volt hangos szóváltás,de ez nem gondolom,hogy jó lenne!Én kimondom,ha van valami bajom,ő soha!Pont ez a baj,hogy nem tud megnyilni..még az anyjának sem!/szerintem sok minden az anyjának köszönhető,de ezt most nem részletezem/Amúgy jól gondolod,nekünk sem jó ez így..Most ha hazajön,3 napig lesz itthon,le ülök vele ismét beszélni,bár abban sajnos biztos vagyok,hogy nekem nem fog megnyilni :(
2014. júl. 23. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!