Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le hogy minden...

Hogy küzdjem le hogy minden helyzetben attól félek zavarba fogok jönni?

Figyelt kérdés
Azóta mióta egyszer az egyik barátnőm szóvá tette hogy elpirultam folyton minden helyzetben ettől tartok. Egyre rosszabb. Egyszerűen már kb itthon nem tudok a családommal le ülni szemtől szembe. Ha el kell intéznem valamit akkor is totál ideg vagyok hogy csak ne úgy beszéljenek hozzám hogy sokáig és közbe folyton néz rám az illető. Régen ezzel semmi bajom nem volt de mióta ez már a "félelmemmé" vált hogy félek hogy zavarba jövök, el pirulok azóta szinte képtelen vagyok ilyen helyzetekre, "muszáj" el kerülnöm. Akárhányszor beszélek valakivel folyton elő jön bennem hogy "El fogsz pirulni" "Néznek" "Zavarba fogsz jönni" és már érzem hogy forr a fejem.. aztán legszivesebben elmennék a p.csába.. :S autómatikusan ez mindig be jön. Azt ne írjátok hogy próbáljak ne erre gondolni mert próbáltam már de "nem tudom irányítani" ezt a gondolatot.. :// Ötlet valaki? Mit kéne csinálnom.

2014. júl. 17. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Küzdeni reménytelen, ő az erősebb. Trükkökre van szükség, mert a tudattalan nem logikusan, hanem asszociatív módon gondolkodik.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen kamaszkoromban, felnőtt korra 25 felett elmúlt. Az átlagnál szorongóbb alkat lehetsz, ha felnőtt korban is van valami szorongási tünet, lehet enyhíteni gyógyszerrel. Én Citalopramot szedek, jelentősen enyhítette a szorongásomat, azt mondják, nem durva gyógyszer (nem hizlal).

Mivel valószínűleg el fog múlni, ahogy felnőtt leszel, ne éld meg világvégeként.

2014. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám, gondolatilag nem félek és nem szorongok, de testileg mégis, nagyon kellemetlen tud lenni, főleg hogy ilyenkor az agy is leblokkol!
2014. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is nagyon sokszor van ilyen,főként iskolaidőben jellemző rám,amikor felelek.Pedig tanulok,becsületes és szépen el is mondom,tudom hogy ötöst kapok és mégis forr a fejem közben és tényleg nagyon kellemetlen...lehet buta ötlet,de nekem bevált,hogy itthon eljátszom.Elképzelem a helyzetet és bár az elején ugyanúgy zavarba jövök (saját magamtól,valahol vicces,de már a szituációtól ideges leszek..),addig gyakorolom amíg nyugodt nem vagyok és rájövök hogy minden oké.:)
2014. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!