Tényleg beteggé tesz a szegénység?
Ha állandó streszben élsz, akkor biztos!Lelki és testi bajok
A mentális betegségek közül jellemző a depresszió, a szorongásos problémák, esetleg a skizofrénia. A lehangolt állapot testi problémákhoz is vezethet – figyelmeztet Pető Csilla.
Tartós fejfájás, magas vérnyomás, illetve gyomorfekély is kialakulhat, ez utóbbi a stresszhelyzet vagy a túlzott dohányzás miatt. Nagyon kifejező a magyar nyelv: emésztjük magunkat a bajon.
Egy korábbi, de lappangó betegség akkor törhet a felszínre, amikor éppen nem számítunk rá. Azt szokták mondani, ha leeresztünk, megtámadnak a betegségek, biztosan elkapunk valamilyen vírust, megfázunk, legyengülünk.
Igen.
De miért kérdezed, ha magad is megválaszoltad? :)
Pető Cs. egy ostoba liba. Skizofrénné nem a szegénység tesz, hanem egyrészt a genetikai hajlam, másrészt a súlyos koragyermekkori bántalmazás (csecsemőkor) és a súlyos, nagyfokú anyai elhanyagolás (de még ez sem 100%-ban biztos, csak nagyon erősen hajlamosító tényező). Mi a francnak idézel egy olyan embertől, aki 40 évvel le van maradva a szakirodalomtól?
Ez így van. Ha valaki szegény az egészségén is spórolni fog. Szemét kaját fog enni, abból is keveset, és leépül szép lassan a szervezete. Ezzel egy időben pedig a mentális egészsége is romlik majd. => Drasztikus élettartam csökkenés.
A mostani átlag huszonévesek szerintem "örüljenek" ha megérik 40-50 éves kort.
Pontosan, és fordítva is igaz, tehát aki jól él anyagilag az kevésbé betegszik meg, mert boldogabban, kiegyensúlyozottan él. Lásd ezt a cikket:
Kutatás igazolja a gazdagok boldogságát
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!