Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha életem legrosszabb időszaka...

Ha életem legrosszabb időszaka beleesett a szerelmemmel való ismerkedésbe is, akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Feltehettem volna a kérdést a Szerelem topikban is, de inkább arra vagyok kiváncsi hogyan lehetnék újra egészséges.


A történet annyi, hogy volt egy lány, megismerkedtem vele, jól alakultak a dolgok, rengeteg pozitív visszajelzést kaptam a nőktől, és kellőképpen férfinak éreztem magam.


Aztán összevesztem picit a lánnyal ami elvette a kedvem a többiekkel való "hülyüléstől" így akik eddig jónak tekintettek azok még megmaradtak csupán szépen aprán lemorzsolódtak az újakkal meg már konkrét depressziósan találkoztam, és hát ki kezelne így jófejként.


Aztán végignéztem egy 4 éves kapcsolatát, de időközben kiderült az is hogy eleinte még szeretett, ezért se feküdt le rögtön a pasival. Sőt, egyszer majdnem szakítottak is ez miatt.


Már 5 év telt el, és még mindig depis vagyok, aminél már csak nagyobb gond, hogy máig nem tudom túltenni magam rajta ha meglátom jóérzés, ha elmegyek onnan akkor meg szembeköpném magamat miután kitör egy idegroham rajtam.


Nem látom a fényt az alagút végén és egyre jobban kezdek megőrülni, olyan téren hogy mesélem anyámnak hogy megértem az öngyilkosokat, lenézem az öregeket, teljesen világképellenes kezd lenni a gondolkodásom miközben minden napom kb a semmiről szól.


Néha azt hiszem hogy csak én élem át ezt. És nem érdekel konkrétan semmi. Ismerkedés se megy, nem hogy nővel, férfival se, a nőkön meg úgy átnézek ahogy vannak.


Ezt a videót is csak úgy érzem egyedül én értettem meg a lány szemszögéből, és értettem meg azt miért lett öngyilkos, míg mások a lányt nézték butának ezért.


https://www.youtube.com/watch?v=j60XKRfoUVM


Milliószor eszembe jutott az öngyilkosság, de nem akarok az lenni, mert ha becsukom a szemem és elképzelem a jövőm, jó életet látok, csak az a gond, hogy valahol tudom hogy sose leszek az, vagy az még nagyon messze van, inkább reménykedek csak.


Bár biztos hogy 5-10 évig ezt így nem csinálom tovább.


2014. máj. 24. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami nem világos. Nem akkor zuhantál ebbe az állapotba, mikor összevesztél a lánnyal? Akkor eleinte nem ebben az állapotban ismerkedtél vele ezek szerint.
2014. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már nem jöhetsz vele össze, módot kell találnod az ügy lezárására és akkor léphetsz tovább. Ez gátolhat csomó dologban és kihat mindenre.
2014. máj. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy ismerkedtem emg hogy normális voltam, csak nagyon gyorsan összevesztünk, de szerettük egymást.


Nem az a kérdés hogy össze-e jöhetnék vele, hanem én depis vagyok, tükörbe belenézve is szét vagyok esve, és erőm sincs nem hogy önbizalmam.


Ha valaki depivel próbálna csajozni hát, nem hiszem hogy egyáltalán lesz-e olyan lány aki csak szóba állna velem így. Nem beszélve arról, hogy ha még meg is oldódna mi a garancia hogy "normális" leszek?


Nem miattam, miatta.

2014. máj. 24. 01:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem és érthető. Ha eddig bírtad, tuti erős vagy és valahogy le kell zárnod ezt a részt az életedben és utána lehet bármi. Akár vele is, ha rendbe jössz, ezek alapján. Az elmúlt időt kell lezárnod, meg ami történt minden erőddel.
2014. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én teljes életmód váltást ajánlok, költözz el, 100-200km-re vagy akár messzebb onnan. És kezd új életet szabadulj meg a környezetedtől a múlttól és az emlékektől. Ha nem vagy boldog akkor valamit nem csinálsz jól, és akkor változtatni kell, vannak olyan tényezők amik visszatartanak, ez lehet egy ember egy családtag vagy akár egy életmód is. Válts és lépj tovább, keress új környezetet, új embereket, és új munkát. És kezd el megtisztítani magad, adj magadnak egy új esélyt egy új életre, és lehet az új életedben új barátokat és egy új szerelmet is találsz.
2014. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de ha te ennyitől képes vagy így össze zuhanni akkor te borzalmasan GYENGE vagy. Azért írom ezt mert fel kell ismerned hogy vannak akik sokkal de sokkal nagyobb gondokkal küzdenek mint te. Elmesélhetném az én történetemet (8 év, megaláztatás (fizikálisan mentálisan) betegség (testi lelki), magány de soha egy percig sem gondoltam az öngyilkosságra. Végig arra gondoltam hogy egyszer vége lesz kell lennie egy szebb jövőnek is. Azt gondolom hogy vannak emberek akiknek könnyű az élete és vannak akiknek nehezebb nekik küzdeniük kell. Gondold azt hogy te egy küzdő vagy és nem hagyod senkinek és semminek hogy legyőzzön téged. Hidd el tudsz erős lenni és túl tudsz jutni ezen. Sok sikert!
2014. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát az én életem se volt más.


- Apámat nem ismertem, mert már 4 évesen meghalt

- Anyám terrorizált

- A baráti köröm miután eltűnt, részben ellenséggé váltam nekik, illetve csupán ellenségeket szereztem, akik lelkileg terrorizáltak, néha fizikálisan is


És inkább nem sorolom. Persze ezek csak a lánnyal való konfliktusom után történtek meg, annyira stresszes lettem, hogy pajzsmirigy műtétem is lett - amit állítólag a stressz okozott, és depresszió követte.


annyira már nem érzem szarnak ezt mint az elején, de még mindig nem látom a fényt az alagút végén.

2014. máj. 24. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!