Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan orvosolhatnám? Bekövetk...

Hogyan orvosolhatnám? Bekövetkezhet a legrosszabb?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és nagy valószínűséggel hipochonder. Olvasok véletlen egy betegségről és máris félni kezdek, hogy mi lesz, ha nekem az lesz, még akkor is, ha nagyon ritka. Az még csak rátesz pár lapáttal, hogy csomó olyat hallottam, hogy amitől félünk, bekövetkezik. Nem tudom, miben higgyek, mert volt már nekem a stresszeim miatt számtalan félelmem, de nem tapasztaltam egyet se bekövetkezni. Mégis tele vagyok kételyekkel és nem is tudom, mi nyugtatna meg. Anyám szavában mindig bízhatok, jók a megérzései, de lassan már az se nyugtat meg. Pszichológushoz talán járni fogok, mert mondták is, hogy hetente kéne, de egyenlőre még nem akartak elvinni a szüleim.
2012. febr. 17. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:

miért kéne hetente járni pszichológushoz? majd kinövöd amugy. én is "hipochonder" voltam egy csomó ideig, aztán évek alatt rájöttem, hogy hiába féltem a sok ráktól meg mindenféle betegségtől, még egyikse jött be. jó még mindig néha van hogy aggódok vmi betegség miatt, de már sokkal normálisabb keretek között :D

26/N

2012. febr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, csak nem tudom, mikor növöm ki végre. Addig nem szeretnék várni, amíg depressziós leszek tőle. Már voltam mindkettő, mentálisan sosem voltam rendben. Köszönöm a válaszod. Mennyi idő alatt nőttél ki belőle?
2012. febr. 17. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer a sport. Naponta aktívan kellene mozognod. Valami relaxációs gyakorlatot minél elöbb meg kellene tanulnod. Vegyétek meg "José Silva és Robert Stone Gyógyíthatsz az öngyógyítás és gyógyítás döbbenetes módja" című könyvet. 1850 Ft az ára. Nekem sikerült a segítségével meggyógyulnom.
2012. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sportolni általában lusta vagyok. Legtöbbször egyébként akkor törnek elő a gondolatok, ha egyedül vagyok, ami sokszor van. Nincsenek barátaim, akikre számíthatnék, de majd veszem a fáradtságot és elkezdek sportolni.
2012. febr. 18. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:

én akkor nőttem ki mikor elkezdtem dolgozni. ha nincs semmi dolgom és tulsok szabadidőm van, néha még mindig előjön D a megoldás az ha nincs időd ilyenekkel foglalkozni. sajnos lesz még olyan is h pl észreveszel vmi csomót magadban és addig fogod nyomkodni h fájni is fog meg nagyobb lesz, szóval ne ijedj meg majd ezektől lehetőleg...

de próbálj ne magaddal foglalkozni föleg. háziállat vagy hobbi jó ötlet szerintem

2012. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!