Egy pszichológusnál honnan tudhatom, hogy mindent megtesz, hogy segítsen és nem arra törekszik, hogy minél jobban elnyújtsa a terápiát, mint az órabérért dolgozó építőmunkások?
Minden pszichológus ilyen. Neked kell beszélned, neki az a dolga, hogy hallgasson. Ő egy szakember, nem a "haverod", végighallgat, megfigyel. Nyugi, minden rendben van vele, az egyém is ilyennek tűnt elsőre, mert olyasmit vártam, amilyet az amerikai filmekben látni, de a valóságban ez nem így működik, a filmben azért kérdez sokat, hogy jobban rálásson a néző a főhős gondolataira.
A pszichológus olyan dolgokat is figyel, amikről nem hinnéd, hogy fontosak és attól még hogy nem írkál látványosan egy papírra, ezeket a dolgokat megjegyzi.
Az eredményhez meg sok idő kell és nem egyik napról a másikra fogsz változni, hanem lassan, fokozatosan, ezért nem is nagyon fog feltűnni. Nem olyan, hogy arra ébredsz, hogy "jé, elmúlt!". Hanem egyszercsak visszagondolsz arra, hogy milyen voltál mondjuk 2 éve és azt veszed majd észre, hogy már sokkal jobb. :)
Jó, hát a pszichiáter az más, a pszichológus a bölcsészkaron végez (most ezt nem pejoratív értelemben mondom) és a szakmája is inkább beszélgetésekre irányul, elmondhatod neki a problémádat, a pszichiáter meg egy szakorvos, aki gyógyít és inkább nála szokott meghatározott ideje lenni a kezeléseknek.
Egyébként, nemtudom milyen problémád van, de lehet hogy érdemesebb lenne megint egy pszichiátert felkeresni. Főleg, ha valami tartós dologról van szó.
Először próbálj meg a pszichológusoddal beszélni arról, hogy mégis milyen elképzelései vannak, egyáltalán tudja e, hogy mit csinál (jó, ezt azért ne így. :D ). És ha nem vagy elégedett a válaszával, akkor nézz utána pszichiátereknek, mert nem mindegy, kihez mész.
Általában mindenkinél megvan, mihez ért legjobban, aztán fontos, hogy milyen módszerekkel dolgozik, olyanhoz ne menj, aki csak gyógyszerekkel dolgozik. Van, aki a terápiához csak kiegészítésként felír gyógyszert, ha szükséges, de van, aki alkalmaz olyan módszereket is, ami teljesen gyógyszermentes. Ezekhez lehet menni olyan problémákkal is, amikkel amúgy először sokan a pszichológust keresnék fel pl. szorongások, fóbiák, pánikbetegség stb. Ezeken a pszichiáter többet tud segíteni.
# 5: Cáfolom. Ugyanazzal a problémával jártam pszichiáterhez is (gyógyszerrel támogatott terápia), pszichológushoz is. Előbbi nem oldotta meg a problémámat, utóbbi igen (gyógyszer nélkül).
Kérdező: a pszichológusod úgy dolgozik, ahogy általában a pszichológusok. :) Jegyzetelni első alkalommal kell, amikor felveszi az adataidat, a főbb tényezőket. Utána ő figyel, de nagyon. Nem kell sokat beszélnie, de amit mond, arra érdemes nagyon jól odafigyelni, elgondolkodni rajta és akkor beindulnak a felismerések, folyamatok. A hatást te magad fogod érezni magadon! :) Hogy mikor, az rajtad is múlik: minél jobban megnyílsz, minél jobban elgondolkodsz a dolgokon, minél inkább képes vagy szembenézni magaddal, annál gyorsabban érzed a hatást!
Ami még igen fontos, hogy a terápiás munka nagy része nem az üléseken zajlik, hanem két ülés között: benned! Mérhető eredmények nem lesznek, de ha intenzíven csinálod, olyan eredményeid lesznek, amit el sem tudsz képzelni! :) Ehhez azonban idő kell! Hidd el, utólag röhögni fogsz azon, hogy mérhető eredményeket vártál, mert az elérhető eredmények felülmúlnak mindent, amit mérni lehet! :) Én most járok a terápiám végén, és semmi olyan eredményt nem tudok felmutatni, amit mérni lehetne, mégis nagyon jelentős eredmények vannak: az életemben, a hétköznapjaimban! A gyakorlatban működnek, nem papíron! :) És ez sokkal többet ér szerintem, mintha papíron produkálnék eredményeket! ;)
#6 Én is jártam mindkettőnél, nekem meg a pszichiáter oldotta meg a problémámat.
Neked pszichológusra volt szükséged, nekem meg pszichiáterre.
Nyilván nem véletlenül létezik mindkettő.
Teljesen más a feladatuk. Egyik a másiknak nem alacsonyabb vagy magasabb rendű formája, hanem két külön hivatás.
Ez olyan, mintha abba akarnál belekötni, hogy a fogorvos jobb e vagy a szájsebész.
én voltan rossz pszichológusnál és jónál is, ha jó volt nála lenni azt az első két találkozásból már letudod szürni ha rossz azt is
Azt megérzed, ha jó helyen vagy tapasztalat... én pszichiáterhez jártam, aki megpróbált agyon gyógyszerezni és maga mellett tartani már kb.: 8 diagnózissal azt sem tudtam mi bajom és minden alkalommal írt egy raklap gyógyszert, amit nem kértem ... :/
Ekkor kerestem egy pszichológust és 6 alkalom elég volt ahhoz, hogy ne gondoljam magam bolondnak :)
Ajánlom figyelmedbe Tisza Kata könyvét Dr. Kleopátra
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!