Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leállítani magam?

Hogyan tudnám leállítani magam?

Figyelt kérdés

Egyfolytában hergelem magam. Saját magamnak csinálok problémákat, és ezeket gerjesztem magamban. Pl beképzeltem már sokszor betegségeket.

Most meg az van, hogy "kitaláltam", hogy mi van, ha megbolondulok, és megölök/bántok mindenkit, aki épp körülöttem van. Pedig sosem voltam agresszív, vagy ilyesmi... de folyton ezen jár az eszem, amikor megölelek valakit, hogy mi van, ha egyszer csak megütöm. Nincs olyan nap, hogy ezen ne gondolkoznék... Olvasgattam is mindenfélét mentális betegségekről (nem kellett volna), és egész nap analizálgatom, hogy milyen bajom van/lesz.

Mit tegyek?

(Még nem akadályoznak ezek a dolgok annyira a normális életvitelemben.)


2009. dec. 25. 23:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
hello!ugyanezek voltak velem is, pont ez a gondolat,hogy mi van ,ha veletlen elborul az agyam, es veletlen bantok esetleg kart teszek valakiben...elmentem orvoshoz kiderult szorongasos depressziom, van 1 eve.a 6dik fajta gyogyszert keztem el ez vegre segit!!!1,5honapja szedem, es fel honapja egesz jol vagyok, nincsenek hulye gondolataim!:-)keress fel pszichiatert,pszichologust,meglatod jobban leszel!!!!21/L
2009. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Más tüneted volt?

A depressziónak az nem feltétele, hogy mindig meglegyen a rosszkedv? Én ugyan érzékeny vagyok, könnyen beleélem magam dolgokba, könnyen sírok, meg problémáim is vannak, de azért szoktam nevetni, meg viccelődni is. Szóval nem vagyok a nap 24 órájában búvalb*szott... meg visszahúzódó sem vagyok.

2009. dec. 27. 14:51
 13/17 anonim válasza:

Szia! Rajtam egy hete jött ki elég durván a szorongásos depresszió. Annyira felhergelem magam, hogy a végén sajna "hánytam" (bocsi). Én a rosszul létektől félek. És addig hajtom magam, míg végül előjön. Nekem egy 9 hónapos kisfiam is van, így hát félek egy picit, nehogy akkor törjön rám a dolog, amikor itthon vagyunk kettesben. Férjem sokat segít, de az anyósom egyszerűen idegesít. Kineziológushoz megyek, mert az őszintét megvalva, nem szeretnék bogyókat szedni. Már csak az orvosban bízom, meg persze magamban is, hogy minden helyrerázódik.

Privátban írhatsz, meg olyanok is, akik átestek ilyen borzadályon.

30 éves anyuka

2009. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utazz el olyan helyre ahol csak CSAK CSAK CSAK TE VAGY ÉS SENKI MÁS... ott elgondolkozhatsz a dolgokról megnyugszol és lehíggadsz...mielőtt elmész tanulj joga gyakorlatokat..kikurálhatod magad ha akarod
2009. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
szia.én megértelek,én is ilyen vagyok,és nem kellemes.próbálok másra gondolni ha rámjön az 5 perc,néha sikerül,máskor nem.egy jó pszichiátert keress fel azért.nem árt.sok sikert.
2009. dec. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez. Egyáltalán nem biztos, hogy gyógyszer kell rá, lehet, szépen kibeszélgetéssel kiszedi belőled az ALAP-dolgot, ami létrehozza a mechanizmust.

Én megpróbálnám a helyedben, legfeljebb a fárasztó tünetetim veszíthetem...

2009. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Odáig nem jutottam, hogy ne tudjam folytatni a mindennapjaimat emiatt. És gyógyszert semmiképp nem akarok szedni.:S
2009. dec. 27. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!