Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leállítani magam?

Hogyan tudnám leállítani magam?

Figyelt kérdés

Egyfolytában hergelem magam. Saját magamnak csinálok problémákat, és ezeket gerjesztem magamban. Pl beképzeltem már sokszor betegségeket.

Most meg az van, hogy "kitaláltam", hogy mi van, ha megbolondulok, és megölök/bántok mindenkit, aki épp körülöttem van. Pedig sosem voltam agresszív, vagy ilyesmi... de folyton ezen jár az eszem, amikor megölelek valakit, hogy mi van, ha egyszer csak megütöm. Nincs olyan nap, hogy ezen ne gondolkoznék... Olvasgattam is mindenfélét mentális betegségekről (nem kellett volna), és egész nap analizálgatom, hogy milyen bajom van/lesz.

Mit tegyek?

(Még nem akadályoznak ezek a dolgok annyira a normális életvitelemben.)


2009. dec. 25. 23:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
9%
oltsd be magad veszettség ellen
2009. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem a hülyeségekre vagyok kíváncsi.

A többi esetleges válaszolót kérem szépen, hogy normális válaszokat adjanak!!!

2009. dec. 25. 23:15
 3/17 anonim válasza:
40%
én amikor hülye vagyok azt mondom magamnak 'üss a szádra de gyorsan' és szájonvágom magam. legtöbbször segít
2009. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű.
2009. dec. 25. 23:23
 5/17 anonim válasza:
Amikor rád jönnek ezek a "rohamok" akkor mond magadba,vagy írd le legalább 100-szor,hogy "Ez nem én vagyok,abba kell hagynom" Szerintem segíteni fog.Sok sikert!!!
2009. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én két lehetőséget tudok.

1. keresel magadnak vmi elfoglaltságot, mondjuk egy hobbit,amivel eltudod terelni a gondolataidat.

2. felkeresel egy szakembert

2009. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az elfoglaltság jó ötlet, mert ha pl nagy társaságban elkezdek sztorizni vagy ilyesmi, vagy valamibe nagyon belemerülök, akkor "elfelejtek" azon gondolkozni, hogy vajon mikor fogok bekattanni...
2009. dec. 25. 23:30
 8/17 anonim válasza:
Amikor ilyeneken agyalsz gyorsan hagyd abba, gondolj másra mert ugye az vagy amit gondolsz ... ésszerintem kicsit hipohonder vagy ( beképzelsz dolgokat, betegségeket) Hajrá
2009. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy hipochonder vagyok

Nagyon régóta vagyok az... Egész kicsi gyerek korom óta...

2009. dec. 25. 23:40
 10/17 A kérdező kommentje:
De úgy-ahogy együtt tudok ezzel élni, sokszor sikerült már elhitetni magammal, hogy "csak" beképzeltem ezt-azt. De most ott lebeg a fejem fölött a gondolat, hogy mi van, ha most nem ezzel van a gond...mert az, hogy "megbolondul" valaki, az nem olyan kézzelfogható tény, mint valami testi betegség (pl. rák vagy ilyesmi)...
2009. dec. 25. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!