Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a külömbség az Asperger-szi...

Mi a külömbség az Asperger-szindróma és az autizmus között?

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus egy gyűjtőnév, sok módon nyilvánulhat meg. Ezek egyike az asperger-szindróma.
2014. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A régi diagnosztikai kritériumok szerint az autizmus megkésett beszédfejlődéssel járt együtt, és a szociális és kommunikációs készségek terén egyaránt hiányosságokkal járt együtt.

Asperger szindróma esetén nem volt feltétel a megkésett beszédfejlődés, és csak a szociális készségek (képesség emberi kapcsolatok létesítésére, szemkontaktus, metakommunikáció használata és értelmezése, érdeklődési területen túli témákról való csevegés) terén jelentett hiányosságokat.

Magyarországon még ez a rendszer használatos.

De a DSM-V szerint már csak autizmus létezik, ami gyakorlatilag az összes korábbi autisztikus zavart lefedi, mivel három súlyossági foka van.

2014. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy írták, nincs különbség, hanem bennfoglalás, tehát az autizmus a gyümölcs, és azon belül az Asperger mondjuk az alma...


De azt is írták előttem, hogy most már kezd elhalványulni a határ, és az autizmus spektrum volta kerül előtérbe, amiben az Asperger külön megkülönböztetés nélkül szerepel. Szerintem amúgy hibásan, mert az Asperger elég markánsan elkülönül az autizmus többi típusától, elég nyilvánvaló jelei vannak, csak hát a diagnosztikai kritériumokat nem egységesek, ezért olyanok is kaptak Asperger-diagnózist, akik nem Aspergeresek és fordítva: olyanok nem kaptak, akik viszont igen. Szóval megértem az új osztályozási szempontokat is.

2014. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!