Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki Asperger-szindrómás, az...

Aki Asperger-szindrómás, az képes ezt saját magán felismerni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy érted. A diagnózis előtt vagy után? Én mindig is éreztem kisiskolás koromban, hogy más vagyok, mint a többiek, de nem foglalkoztam vele.

Aztán mikor diagnosztizálták az aspergert, és elmondták a tüneteit, akkor beláttam, hogy azok zöme jellemző rám.

2013. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

nálam nem diagnosztizáltak semmit, viszont elég sok tünet ott van. csomót tanultam a témáról, dolgoztam autistákkal is.

én nem igazán terjesztem, ennek amúgy is rengeteg változata van, nagyon széles a skála, én oké vagyok, csak vannak bogaraim, kajaügyben pl, meg kapcsolatokban.

2013. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra értem, hogy az illető megtudja a tüneteit, de azt nem, hogy ő Aspergeres-e vagy sem, és hogy pusztán a tünetek ismeretében el tudja-e dönteni magáról.
2013. dec. 19. 20:00
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

#1 vagyok.

Én azért nem tudtam eldönteni, mert annak idején még nem volt ilyen ismert ez a szindróma.

De úgy gondolom, hogy egy aspergeres, ha elé rakjuk a tüneteket, akkor képes felismerni magán. (Egy autista már nem.)

De tény, amit az előző is írt, hogy széles a skála, és nem minden tünet jelentkezik.

2013. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 19. 20:52
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

# 4: Az aspergeres is autista! A DSM-V-ben már nem is különítik el egyáltalán az aspergert, csak autizmus spektrum zavar van.

Gyermekem diagnózis is: autizmus spektrum zavar, azon belül Aspegerger-szindróma.

Csak hogy helyretegyük a fogalmakat...


Egyébként: több felnőtt aspit ismerek, aki önmagán vette észre a tüneteket, amit később szakorvos is megerősített. Szóval a válasz: igen.

2013. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
igen, nem feletétlenül értelmi fogyatékos, viszont a valóságot másképp érzékeli, információfeldolgozási probléma lehet, mert az emberi kommunikációt nehézkesen értelmezi, diszlexiás, diszgráfiás, funkcionális analfabétizmus erősen előfordul.
2013. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

6os, de a skála annyira tág, hogy lehet, hogy csak azt veszed észre, valakin, hogy olyan fura.

rám is mindig azt mondják, s tanultam sokat a témáról, dolgoztam is autistákkal, ott a legtöbb a skála alján volt, s ők nem lettek volna képesek egyedül élni. felnőttek voltak, de dolgoztam gyerekekkel is.


én pl. egyetemet végeztem, tanárszakot, dolgozom, egyedül lakom, saját lakásban,stb, szóval minden átlagos, ok.

viszont amit tudok róla, kb. minden ott van/volt gyerekkoromban.

én is csak sejtem magamról, s nem fogom diagnosztizáltatni, mert minek.

rólam csak mindenki azt mondja, hogy olyan fura vagyok, amikor kicsit jobban megismernek, hogy kajafóbiám van, pl. (csomó mindent nem eszek meg, röhejes, de nem "merem" megenni, ráfogom, hogy nem szeretem, pedig sose kóstoltam. kiskoromban még megettem mindent, olyan két éves koromig, aztán elutasítottam egy csomó fajta kaját. most már igyekszem próbálkozni, tudatosan ismerkedek új kajákkal, de röhej, én konkrétan félek tőlük...pl. paprikától, szóval totál irreális.), utálom az új szituációkat, az oviban elküldtek vizsgálatra, mert nem játszottam a többiekkel, (most is tök jól elvagyok egyedül), meg nem néztem mások szemébe, nem igazán kommunikáltam felnőttekkel (gyerekekkel se), de az iskolában meg simán mindent a kisujjamból kiráztam, meg minden hülyeséget megjegyzek, már a barátnőm is emlegette párszor, hogy ez is tudom, meg azt is tudom (a társas kapcsolatokhoz én is totál hülye vagyok, viszont az elméletét tudom, autistákkal dolgoztam is, tanultam is róluk sokat a tanulmányaim során.

2013. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
ja, anyukám is azt mondta, hogy őt zavarta anno, hoy az ő gyereke másképp viselkedik, mint a többi (pedig nem is csináltam semmi különlegeset, csak nem jópofiztam a többiekkel, pláne nem felnőttekkel.). de ez nem csak ő mondta a gyerekkoromra, hanem most is mondják, akik ismernek, meg akik újonnan ismernek meg, pláne.
2013. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 wakeupjohnny ***** válasza:
Jah, mivel direkt produkálja azokat a tüneteket, hogy más legyen. Az orvosok beetették, hogy az, te elhiszed, miért is ne, hiszen sok kedvezményt kapsz. Szóval megéri, hogy aspergeres legyél...
2014. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!