Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van az Asperger-szindrómával?

Mi van az Asperger-szindrómával?

Figyelt kérdés
Olvastam róla, hogy van ilyen betegség, de külföldi oldalakon csomóan írják, hogy ez nem is igazi betegség, csak ilyen kitalált, hogy ezzel takarózzanak. Mi az igazság? Egyébként rám is rámillenek a tünetek, amiket találtam, de nem érzem magam betegnek.
2013. nov. 29. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért írják ezt, mert sok ember hasonló tünetet mutat, de nem aspergeres, hanem a személyiségéből fakad. DE az aspergeresek az autizmus spektrum ellentétes végén vannak, mint a nem beszélő autisták (jól-rosszul funkcionáló). Nem tudom, hogy az autizmust hogy lehet amúgy imitálni, hiszen egyértlemű idegrendszeri tünetei is vannak, pl. alvási zavar, érzékelési problémák "túlérzékenység" értelemben, kognitív empátia alulfejlettsége (nem tudja mit gondolsz/érzel). Egyszerűen nem értem, hogy lehetne ezeket a dolgokat megjátszani. Főleg a gyerekeknél, ugyanis már ovis kor előtt vannak jelei.
2013. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

", hogy ez nem is igazi betegség, csak ilyen kitalált, hogy ezzel takarózzanak."


Ezt a nagyon durva pszichózisok kivételével gyakorlatilag bármilyen pszichiátriai kórképre rá lehet fogni, ha valaki nagyon lekezelő akar lenni.

Az Asperger szindrómát pszichológusok és pszichiáterek alkották meg, írták le, a diagnosztikai kritériumai benne vannak a DSM-ben és a BNO-ban is. (Az új DSM-ben nincs, de gyakorlatilag az autizmus új kritériumai lefedik az Asperger-szindrómát.)

Van ilyen kórkép, a gond inkább az, hogy felnőtteknél itthon csak egy helyen foglalkoznak a diagnózisával. Így aztán sokan szaladgálnak, akiknek talán van, talán nincs, hallottak róla, azt gondolják, hogy talán az az oka a sok valódi problémának, ami az életükben van. De takarózni senki sem takarózik vele.

2013. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon is igazi betegség, ha érdekel, olvasd el ezt: Jodi Picoult: Házirend. Nagyon jó könyv ;)
2013. nov. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kiscsaj például lehet, hogy aspi. :)

[link]

2013. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Az állapot tényleg létezik, bár ez most divat, hogy mindenki ezzel akarja diagnosztizálni magát, mert úgy érzik magukat különlegesnek. A valóban Asperger-szindrómások közül sokan azonban nem tekintik sem betegségnek, sem fogyatékosságnak, csak a létezés egy alternatív módjának.
2013. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!