Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék együttérezni?

Hogyan tudnék együttérezni?

Figyelt kérdés
Asperger-szindrómám van. Kezd egyre jobban zavarni, hogy semmit se érzek amikor beszélgetni próbál velem valaki. Ha mondanak valami nagyon szomorú dolgot bennem mindössze annyi fogalmazódik meg, hogy sz*r ügy. De ezenfelül semmi más.

2014. ápr. 18. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szar ügy...
2014. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Az Aspergert diagnosztizálták nálad hivatalosan? Tévhit, hogy az autisták nem tudnak együttérezni. Csak kifejezni nem tudják. Ugyanakkor az emberek túlnyomó része nem képes együttérzésre. Először is saját magunkat kell megérteni, a saját igényeinket felszínre hozni és kifejezni, tehát megtanulni együttérezni ÖNMAGUNKKAL. Ettől sokkal nyitottabbá válunk mások érzéseire, igényeire is. Javaslom az EMK (erőszakmentes kommunikáció) tanulmányozását, ez sokat segít az együttérzés kialakításában.
2014. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Minél jobban akarsz annál kevésbé megy az együttérzés. Ne erőltesd! Fogadd el magad, hogy te ilyen vagy és kész, de próbáld meg hogy ne lássa ezt rajtad az akinek együttérzésre van szüksége. Olyat tehetsz, hogy megpróbálod beleképzelni magad a másik helyébe, mintha veled történt volna meg, de szerintem nem érdemes erőltetni. TE ÍGY VAGY TÖKÉLETES. Fogadd el hogy nálad ez így működik. Lehet hogy bizonyos helyzetekben pont jól is jön ez a képességed.
2014. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Diagnosztizálták nálam. Nem csak kifejezni nem tudom magam. Tényleg nem érzek semmit.

Az EMK-nak meg utána nézek, egy próbát megér.


Köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 18. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy fiatalabb koromban nevetnem kellett, amikor valaki a nagymamája halálhírét közölte - ez végül is egy érzelmi reakció, csak épp nem megfelelő. (Nem vagyok gonosz, vagy ilyesmi - szégyelltem magam.) Aztán más helyzetben is nehéz volt magamban tartani a nem oda illő megnyilvánulásokat.


Sajnos én sem érzek semmit, ha másokról van szó, de ha engem is érint, akkor azért átgondolom, és rossz érzés. Szerintem ez „gyári” nem lehet megváltoztatni - színészkedni persze lehet, és kell is (vagy legalábbis érdemes).

2014. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!