Nincs kedvem élni. Mi tartson életben, ha ilyen pocsék az életünk?
Már bő 3 éve kb., hogy szinte hónapról hónapra élünk. Mára már anyukám egy megtört idegroncs, aki lassan alkoholistává válik. Nem rég azt mondta, hogy ha én nem lennék, már rég feladta volna. Én próbálok mindenben segíteni itthon, meg dolgozok is szombatonként meg nyáron, de így az iskola háttérbe szorul.
Gimnáziumba járok, de egyre jobban romlik az átlagom, és fogalmam sincs minek tanuljak, hova menjek tovább, és így olyan céltalan az egész.
Mostanság már aludni se tudok, mert elalvás előtt mindig ezeken gondolkozok, és a legtöbbször sírva alszok el.
A társasági életem se jó, mondjuk én amúgy is zárkózott, magamnak való vagyok. Van egy-két barátom az osztályban, de semmi több.
Gondolkoztam rajta, hogy járhatnék pszichológushoz, persze attól se lenne sok minden jobb, de jó lenne valakinek elmondani ezeket. Na mondjuk akkor még kevesebb időm lenne, és anyukámnak több dolga lenne.
Ahogy az első kommentelő is írta, mindenképpen forduljatok szakemberhez. Az ingyenes pszichológus is egyetemet végzett szakember, egészen biztos, hogy fog tudni segíteni - viszont nem ő fogja megoldani a problémákat, ez nagyon fontos, csak rávezet a megoldás menetére. Hidd el, hogy már az is nagy segítség, hogy a lelked valamilyen szinten megkönnyebbül, így reálisabban, "józanabbul" tudsz majd a problémák elé állni.
Tudom, hogy így nagyon könnyű mondani, de az alkohol és egyéb szerek sajnos nemhogy segítenének, hanem csak tetézik a bajokat. A betegségnél sem az a fontos, hogy eltüntessük a tüneteket, hanem hogy megoldjuk a problémát, ami a betegséget előidézte.
Tűzz ki magad elé ésszerű célokat, és próbáld meg mindenáron a jót meglátni az életben - hidd el, hogy menni fog, és biztosan segíteni is fog. Mindig vannak hullámvölgyek, de gondolj bele, hogy egy hullámvölgyet minden esetben hullámhegy követ. Elalvás előtt olvass egy könyvet, hogy eltereld a gondolataidat, vagy akár igyál valamilyen gyógynövényes nyugtató teakeveréket, de a szintetikus altatókat nem javaslom, mert hosszú távon függőséget okoznak, és mellékhatásként csökkentik a nappali munkateljesítő-képességet is.
Sok szerencsét, és kitartás! Előbb utóbb minden rendbe fog jönni, hidd el! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!