Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom azt mondta,...

A pszichológusom azt mondta, hogy két személyiségem van. Az micsoda?

Figyelt kérdés
Nem vagyok skizofrén, vagy ilyesmi, "csak" két személyiségem van. Kérdeztem tőle, hogy ez micsoda, de azt mondta nem lényeges, ne aggódjak. Neten utána akartam nézni, de nem találtam semmi konkrétat. És nem értem ezt. (Amúgy depresszió, és önbizalomhiány miatt járok hozzá.)
2009. dec. 23. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
ez önsajnálat is lehet vagy azt értette hogy egyik pillanatban depis vagy a másikban meg felpörögsz
2009. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

... bipoláris depresszió?!... 8-o

(Egyik pillanatban felpörög, másik pillanatban lehangolt.)

2009. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Erre hirtelen azt mondanám, hogy disszociatív személyiségzavar, de arra a "csak" szó rohadtul nem illik... megkérdezhetem, hogy eredetileg miért fordultál pszichológushoz? Privátban is leírhatod, ha ide nem akarod.

L/17


A disszociatív kórképek csoportjába tartozó pszichiátriai zavar, melynek meghatározó jellemzője, hogy az egyénnek két vagy (az esetek felében) több elkülönült személyisége van saját névvel, emlékezettel, melyek között kisebb-nagyobb mértékű átjárás lehetséges.


A multiplex személyiségzavart gyakran összekeverik a skizofréniával, vagy a tudathasadás formáival. Voltaképpen bárki bele eshet ebbe a kis hibába, hiszen a multiplex személyiség is egyfajta tudathasadás, ha ezt szó szerint értjük. Ennek a zavarnak több elnevezést is adtak, a legegyszerűbb és legtalálóbb a többszemélyűség, de a multiplex személyiségzavar kissé szakszerűbb. A betegség velejárója, tünete a fejfájás, az emlékezetkiesés. Ez a zavar nagyon ritkán gyógyítható gyógyszerek segítségével, inkább csak elnyomják a nemkívánt személyiségeket. Általában az összes személyiséget pszichológiai kezelésekkel összeolvaszthatják, persze ezzel is egy teljesen új személyiséget hoznak létre. A kezelés hosszú és bonyolult, a személyiségek nem mindig egyesíthetők; ekkor harmonikus kapcsolatot igyekeznek elérni.

2009. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

bocsi, már látom hogy írtad "(Amúgy depresszió, és önbizalomhiány miatt járok hozzá.)"

Kissé bamba vagyok :D

2009. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 személyiséged van hallatom már olyat hogy valakinek 7 volt
2009. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igen, súlyos depresszió és személyiségzavar miatt, azóta már jobban vagyok, bár még mindig úgy érzem, hogy kevesebb vagyok másoknál.:S Amúgy rengeteg feladatot csináltunk meg, sokat beszélgettünk, és akkor az egyik ilyen beszélgetés alkalmával mondta nekem, én csak néztem, mert nem értettem, hogy ez mi, de nem magyarázta el, elintézte annyival, hogy ez miatt nem kell aggódnom. Csak azértnem értem, mert én nem vettem, meg azóta se veszek észre magamon semmit.
2009. dec. 24. 13:06
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Ne vegyél mindent készpénznek amit a pszichiátrián mondanak. Nekem azzal van problémám hogy gyűlölök emberek közt lenni, ingerlékeny vagyok, nem tudom feldolgozni a múlt eseményeit, ja és ott van még a depresszió is. Na de a lényeg hogy skizofréniával diagnosztizáltak és belém akartak tömni egy nagyon erős gyógyszert (Seroquel) csak mivel nem bízok az orvosokban, orvost váltottam és azóta elég jól vagyok mert rájöttem hogy a pszichológusom segítségével erőt merítek a problémáim elfogadásához, leküzdéséhez. Elfogadom magam és kihozom magamból amit csak tudok.
2009. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!