Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok szerintetek...

A pszichológusok szerintetek mindig betartják a titoktartást?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem senki sem.

Sima orvos sem, ha megtudja, hogy van közös ismerősünk. :)

2014. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nah pont ettől tartottam. Mert ha még úgy beszéli meg, hogy név nélkül, vagy csak tapasztalatot cserélnek 1-1 esetről név nélkül az oké, vagy ha a másik illető nem ismeri a pácienst, de ha közös ismerősről van szó, az tud kellemetlen helyzeteket szülni.
2014. ápr. 5. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Betartják. Ha nem tartanák be és kiderülne, elveszítenék a működési engedélyüket! Ez egyikük sem kockáztatja.
2014. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Betartják. Esteket nyilván elmesélnek egymásnak, mert az szakmai dolog, de név nélkül.


Ha te dokihoz jársz, és bármi kellemetlenséged adódna abból, hogy ő tovább dumált, ( bocs, csak érthetően akarok fogalmazni), akkor simán perelheted is.


A pszichológus nem orvos. Nem tudom, hogy rájuk milyen titok tartás vonatkozik, de kétlem, hogy tovább adhatnák, amit mondasz nekik, úgy, hogy beazonosítható vagy.

2014. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha azt gondolják, hogy nem fog kiderülni? Vagy ha csak családon belül mondják el férjnek/feleségnek, akiben megbíznak?
2014. ápr. 5. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem két barát egymás között bizalmasa megbeszéli, névvel is, legyenek akármilyen orvosok, vagy elismert , komoly emberek...
2014. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
AZ előző vagyok, és dokit emlegettem pszichológusnál. Megszokásból. Ők nem orvosok. A pszichiáter az orvos.
2014. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én hiszem, hogy betartják. Elvégre annyi ember megfordul náluk, annyi panasszal. Egyszerűen már nincs hírértéke annak, hogy "képzeld, az xy agorafóbiás!". Azt gondolom, ha nagyon speciális esettel van dolga azt a szupervízorral beszéli meg, vagy kollégával, de nyilván név nélkül.
2014. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én pszichiáterem nem tartotta be. A leendő melóhelyen furcsákat beszéltek rólam..... mikor is kiderült, hogy a lánya a személyzetis és elhordott mindennek. Szóval vastagon kidumált/ak. :-(
2014. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Pszichológus vagyok. Van pszichológus etika, ugyanúgy mint grafológus etika. Ebben benne van a titoktartás. Ennek a NET-en is utána nézhettek. Ha két pszichológus egy esetről (nem személyről) beszélget, mert esetleg elakad és tanácsot kér az egyik, azt szupervíziónak nevezzük és név nélkül történik. Ha azért osztjuk meg valakivel, mert a másik esetleg tanulhat belőle, az is név nélkül történik. Még így is engedélyt kérek a pácienstől! Pedig a neve nem hangzik el. Én tanítom is a pszichológiát, érdekesebb eseteket megosztok a hallgatókkal, hogy tanulhassanak belőle, de mindig kérem az illető engedélyét. A lényeg, hogy mindig név nélkül és ügyelve arra, hogy semmilyen adatból ne derülhessen ki az illető személyazonossága. Erre írásbeli engedélyt is kérek. Grafológusként úgyszintén írásbeli engedélyt kérnek még azért is, hogy egyáltalán elkezdjék elemezni valaki kézírását.
2014. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!