Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg vannak itt végzett...

Tényleg vannak itt végzett pszichológusok?

Figyelt kérdés
Egy két kérdésnél láttam, hogy írták, hogy "pszichológus vagyok", de nem értem, ha valakinek alapból az a munkája, hogy mások siránkozását hallgassa, akkor miért jönne fel ide, hogy a szabadidejében folytassa?????
2013. jún. 5. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert itt végzett
2013. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shamandalie ***** válasza:
90%
Nekem van egy olyan érzésem, ha valaki tényleg pszichológus, és látogatja az oldalt, nem valószínű, hogy beírja, hogy "pszichológus vagyok", biztos túl sok privit kapna elkeseredett emberektől. De el tudom képzelni, hogy anonim módon adnak szakmai tanácsokat itt az oldalon, vannak ám nagyon elhivatott emberek is, és egy jó pszichológusnak kell igazán annak lenni, hogy bírja csinálni a szakmáját (szerintem).
2013. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én sem nagyin hiszem, hogy tényleg beírja egy igazi pszichológus, pláne ebben a rovatban... :S

azért elég kemény meló az övék!

2013. jún. 5. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az a gyanúm, hogy az ilyen "pszichológus vagyok" válaszokat, ha nem is lelkes amatőrök/műkedvelők írják, akkor olyan pszichológus végzettségű emberek, akik nem dolgoznak a szakmájukban. Ugyanis azt én is kizártnak tartom, hogy egy praktizáló ember anonim oldalon unaloműzésként is mások siralmát olvasgatja.
2013. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kizárt. Én pl. gyógyszertári asszisztens vagyok, sokat válaszolgatok az egészség témakörben, de soha nem írom bele a képzettségem.
2013. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De most beleírtad! :D

Bocsi.. köszi a válaszokat!

2013. jún. 5. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne,hogy egy jó pszichológus nem ad választ ismeretlenül. Ők sokat építenek a metakommunikációra az pedig itt lehetetlen. Na meg az előzményekre és a körülményekre. Különben félre érthető az egész.
2013. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak online kérdezős oldalak, mint pl. az orvostudakozo.hu, ahol bizonyítottan orvosok, szakemberek (köztük pszichológusok is) válaszolnak a kérdésekre. Szerintem ez jobb, mint itt válaszolgatni névtelenül, de ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy van rá idejük és kedvük, hogy itt is válaszolgassanak. Én speciel orvostanhallgató vagyok, a kezdetekkor még néha kiírtam ezt bizonyos válaszaimhoz, ahol sokan túl sok hülyeséget zagyváltak össze, hátha hitelesebb leszek, de nem igazán vettem észre, hogy használna, úgyhogy leszoktam róla.
2013. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy személyes tapasztalat miatt vannak kétségeim, hogy szívjóságból segítene praktizáló pszichológus.

Egyszer privátban írtam olyan szakembernek, akik ilyen kérdez-felelek rovatban válaszolt. Egy kis bekezdésben összefoglaltam a problémám, nem szerettem volna publikusan írni (nehogy felismerje magát egy érintett), erre visszaír, hogy csak fizető pácienseinek válaszol mail-ben, írjak név nélkül a kérdezz-felelek rovatba. Pff.. hát ezek után én elég kétkedő vagyok. Szintúgy lelkes "munka nélküli" pszichológusból, vagy hallgatótól nézek ki ilyen karitatív hajlamot.

2013. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, érdekes olvasni ezeket!
2013. jún. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!