Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem értem a pszichológusom?...

Nem értem a pszichológusom? Egyszer ezt mondja, utána meg azt? Mintha nem akarna megérteni?

Figyelt kérdés

Poszttraumás stressz zavarban szenvedek gyerekkori molesztálás miatt. Sajnos nem nagyon emlékszem rá, így most próbáljuk összerakni a beugró képeket. Folyamatosan elmondja nekem, hogy muszáj rá gondolnom és emlékeznem, mert csak így gyógyulhatok meg (igazat adok neki). Viszont mikor nagyon belemerülünk a témába, vagy épp nekem nincs kedvem erről beszélni akkor folyton azzal jön, hogy nem akarja ha túlságosan mélyen belegázolnánk az emlékekbe, mert az ártana nekem. Én megértem, hogy Ő csak jót akar nekem, viszont Ő nem érti, hogy attól, hogy én nem beszélek róla, még helyeselni tudok és ha egy picit nyomulósabb, támadóbb lenne, akkor én is több mindent hozzátennék ezekhez a beszélgetésekhez. Volt már, hogy erről beszéltünk, vagy épp arra kértem, hogy mondja "ezt", vagy adjon nekem "ebben" igazat (velem kapcsolatos rossz dolgokban, amiket én annak látok), akkor meg folyton azzal jön, hogy már így is a földön fekszem, nem fog még Ő is belém rúgni.

A lényeg, hogy úgy érzem lehetne keményebb is velem. Nincs szükségem az állandó kedvességéré, és arra, hogy mindig az legyen amit Én akarok. Mert Én persze a legtöbbször kerülöm ezt a molesztálós dolgot, de ugyanakkor tudom, hogy ez az, ami fontos, minden más amiről beszélgetünk nem számít. Ha pedig Ő is nyomulósabb lenne, akkor én tuti, hogy engednék és elmondanék neki még egy-két dolgot. Pl: a legutóbbi alkalommal is mondtam neki, hogy beugrott még egy-két kép a molesztálással kapcsolatban. Ő megkérdezte, hogy mi az, mire Én mondtam neki, hogy most nem akarom elmondani. Ő pedig közölte, hogy semmi baj, így én is annyiban hagytam a dolgot. Aztán beszélgettünk a semmiről, pedig ha később rákérdezett volna, vagy épp határozottabban kérte volna, hogy mondjam el amire emlékszem, akkor tuti, hogy elnyögtem volna neki a dolgot (erre később jöttem rá). Tudom, hogy Ő nem fog könyörögni nekem, hogy mondjam el, de azt sem értem, hogy mikor én akarok valamit, akkor meg folyton azzal jön, hogy ne menjünk bele, mert baj lesz... Picit puhánynak tartom, úgy érzem, hogy fél kérdezni, mert szerinte nem bírnám ki. De hogyan értessem meg vele, hogy nem tudhatja azt, hogy én mit bírok és mit nem?


2014. ápr. 1. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen módszerrel kezel? Csak beszélgettek?

Ilyen problémák megoldására dolgozta ki Hanscarl Leuner a KIP módszert. Többek között ezt is alkalmazza az integratív terápia.

A KIPről: https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2014. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben valóban nehéz megmondani, hogy most a pszichológus "puhány", vagy netán jól látja a dolgot, és míg te keményebbnek érzed magad, ő mégis jól teszi, hogy nem húz elő több részletet egyszerre ebből az érzékeny témából, mert meglepődnél, de tényleg nagyon megviselne.

Azért ne hagyd annyiban, továbbra is mondd neki, hogy mit gondolsz és szerinted ez hogy volna jó, másfelől azt is megpróbálhatod, hogy különösebb faggatás nélkül kimondod azt, ami a nyelveden van, és nem várod, hogy ő nyomuljon. Hisz beléd fojtani a szót biztos nem fogja.

2014. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Tudom ajánlani neked a Dianetika könyvet és választ kapsz a kérdéseidre.
2014. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig a terapeutád jól csinálja, ugyanis a terápia tempóját TE határozod meg, nem a terapeuta. Ha szépen elmondtad volna az élményed, akkor a következő terápiára már egy újabbat vihettél volna, mert ha egyszer megnyílik a tudatalatti, akkor utána sorra jönnek az emlékek. De ha te nem akarsz vele dolgozni, akkor más sem fog tudni...

(Egyébként meggyőződésem, hogy ha rákérdezett volna, akkor sem mondtad volna el, csak most jó valaki mást hibáztatni.)

2014. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!