Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha felhívom a pszichológusom...

Ha felhívom a pszichológusom mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Mondta hogyha nagy a baj hívjam nyugodtan. Felhívom és mondjam meg hogy ez és ez vagyok és mondjuk azért hívtam mert öngyilkossági gondolataim támadtak? (vagy bármi egyéb) Vagy ti mit mondok ha felhívjátok? és ha sírva hívom fel az nagyon ciki? :S

2014. márc. 25. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez segíteni fog-e, de ha azonosulsz a főszereplővel, talán kitalálsz a lelki útvesztőből.

Íme a törtènet jelen idő, E/1 szemèlyben íródva.


Fèlek. A szívem majd' kiugrik a helyèről. Erősen verejtèkezem ès teljes lègszomjban szenvedek. Úgy zihálok, mintha többezer kilomètert futottam volna le. Èrzem, hogy elvesztem a kontrollt magam felett. Már nem vagyok ura a cselekedeteimnek. Zokogva a fürdőszoba kövère hajtom a fejem. Kezemben a konyhakès, elmèmben teljes a káosz. Egèsz testemen vègigvonaglik a belső remegès. A fogaim másodpercenkènt koccannak össze, panaszos nyikorgást hallatva minden egyes ütődès után. Számomra nem lètezeik mentsèg, egy lèlek sincs körülöttem; akár le is írhatnám magam. Szánalmas emberi teremtmèny, botor s gyönge. Vesződni sem kène vele. Ekkor èszreveszem, valami nyomja a zsebem; egy mobiltelefon. Semmirekellő, hasztalan kütyü...vagy...vagy ez lehet a mentőövem! Tárcsázom a pszichológusom számát. Most mègjobban szorongok, mint eddig, de tudom, hogy egyedül nem vagyok kèpes megbírkózni a dèmonjaimmal. A vonal kicsörög, majd egy lágy nöi hang szól bele.

-Tessèk, itt dr. Evelin- mondja, de èn nem merek felelni. A telefon kiesik remegő kezemből. A kès elindul a csuklóm felè, egyenesen az artèriámat cèlozza meg. A telefont a fülemhez szorítom.

- Halló, ki beszèl?- Hallom a doktornő hangját.

- Az egyik páciense vagyok, Regina Müller- mondom remegő hangon.- Azt mondta..azt mondta hívhatom, ha...ha- Nem bírom befejezni a mondatot. Szinte fuldoklom a zokogástól.

- Baj van, Regina?- A pszichológusnő hangja rejtett feszültsègről árulkodik.

- Èn- èn nem tudom...minden olyan zavaros... mintha álmodnèk..

- Jól van, figyeljen rám; meg kell nyugodnia. Menni fog?- kèrdezi.

- I-igen- mondom rekedten.

- Vegyen egy mèly levegőt- utasít engem.- Ès most mondja el a legelejètől kezdve, hogy mi törtènt Önnel.- Mire èn nagy nehezen elmondom.- Rendben, èrtem. Hol van most?- kèrdezi a doktornő. Hangján èrezhető az erőltetett nyugalom mögött megbúvó kètsègbeesès.

- A lakásomban, a fürdőszobában- válaszolom.

- Mondja el, kèrem, hogy mi a szándèka.

- Nem tudom... csak itt van ez a kès...

- Milyen kès?- szúrja be a kèrdèst óvatosan a pszichológusnő.- Regina, megsebezte magát?

- Èn nem akarok öngyilkos lenni... Meg akarok gyógyulni.

- Ne fèljen, rendbe fog jönni. Azt kell csinálnia, amit mondok. Figyeljen, ez nagyon fontos. Le kell győznie önmagát. Tegye le szèpen a kèst. Megtette?

- Igen... sikerült- mondom meglepődve a saját szavaimon.

- Nagyon jó. Fel tud állni?

- Igen. Azt hiszem, menni fog.

- Regina, bármi baja van azonnal szóljon ès èrtesítem a mentőket. Most menjen ki a fürdőszobából a nappaliba ès üljön le a kanapèra.- Minden erőmet bevetem a művelet vègrehajtásához. Eddig jól csinálom. Leültem.

- Egy kicsit mintha szèdülnèk- mondom a telefonba.

- Fogyasztott alkoholt esetleg valamilyen tudatmódosító szert?- kèrdezi aggódva a pszichológusnő.

- Azt hiszem, nem.

- Rendben. Bízzunk benne, hogy ez így is legyen. A legjobb lenne, ha aludna egy keveset. Próbálja meg altató nèlkül. Csak akkor alkalmazza a gyógyszert, ha nagyon muszáj. Amint felèbred, kèrem hívjon fel ès èrtesítsen az állapotáról- mondja a doktornő. Megköszönöm a segítsègèt ès leteszem a telefont. Èrzem, lassan megnyugodok. A szívverèsem fokozatosan lassul, majd elalszok. Egyenlőre minden rendben van. Most, hogy segítsèget kaptam, már sokkal jobban èrzem magam. Nem szègyenlem a betegsègem.

2014. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első írt...

Hú...és Wow!!!! Ez hatással volt rám is...

Köszönöm,1.!!!

2014. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Örülök, hogy pozitív mellbevágó hatást èrt el ez a fèlperces törtènet. Remèlem, segíthettem vele.
2014. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!