Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki Borderline, az hogyan...

Aki Borderline, az hogyan tudja belőni, hogy ne menjen se túl közel és ne tartsa se túl távol magát az emberekhez?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 08:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég sok ismertetőjegye van egy Borderline-nak, akárki magára vonatkoztathatná a diagnózist, de a kérdező, mint mondta, valóban ebben szenved. Annak a válaszolónak van igaza, aki a betegség előfordulásának gyakoriságára mutatott rá, hiszen a pszichiátrián kezelt betegek közül valóban minden 3. Borderline, sajnos ez a valóság. A diagnózis felállítása a pszichológus/pszichiáter feladata, és úgy történik, hogy az X ismertetőjegy egy igen magas százalékának stimmelnie kell a beteg tüneteivel, hiszen nincs olyan tünet, ami CSAKIS a Borderline-okra lenne jellemző, hanem komplexen kell szemlélni a tünetcsoportot.

L

2009. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy ő maga pontatlan, de ha más késik 5 percet akkor kiborul, az egyszerűen a szangvinikus embernek is fő tulajdonsága. Az meg egy személyiségtípus, nem betegség:)


Az internetes diagnózisoktól és önjelölt diagnosztáktól ment meg Uram minket:))))))))

2009. dec. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én félig-meddig beleszarok a vilgba borderline beteg vagyok, mert már csak így tudom könnyebben elviselni a hatásait. Ezért a határok sem borítanak ki túlságosan, inkább arra kell sokszor figyelnem, hogy nehogy túlságosan nagy érdektelenséget mutassak a környezetemben élők iránt, mert ez a leszarom felfogás, kissé oda vezetett, hogy az emberek sem érdekelnek.
2009. dec. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

igazán nem kéne túlértékelni ezeket a diagnosztikus kategóriákat.

ezek csak szavak, nem olyan mint amikor azt mondom hogy 'asztal' és rá tudnék mutatni az asztalra, a borderline ha jól tudom egy tünetegyüttesre vonatkozik, ennél nem jelet többet, nyilván a borderline-szindrómás emberek is ezerfélék.

2009. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"se túl közel és ne tartsa se túl távol magát az emberekhez?"


Ilyesmit csak egy egésséges ember tud megtenni. A lelkibetegek attól betegek hogy nem tudgyák kezzelni az emberi kapcsolatokat.

2009. dec. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!