Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki Borderline, az hogyan...

Aki Borderline, az hogyan tudja belőni, hogy ne menjen se túl közel és ne tartsa se túl távol magát az emberekhez?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 08:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%
Kifejtenéd? :)
2009. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
46%

Dehogy tiltom meg, úgy mondod, ahogy akarod (ezt is és az összes gögyögő szót is), csak egy valódi borderline-os vagy depressziós soha nem fogja így mondani, ezt csak a csinicukiédibédi tinik használják így, akik szeretnének depisek lenni, mert azt hiszik, hogy az egy menő és trendi dolog.

Amúgy meg nem kell rögtön ugrani, ha valaki nem ért veled egyet, így nem lehet könnyű az élet...:)

2009. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem akkor ugrok, ha valaki nem ért velem egyet, hanem akkor, ha valaki olyasmiről van meggyőződve, amiről nem lehet: ez esetben, egy számodra idegen emberről azt mondtad hogy nem beteg. Amit nem tudhatsz, mert számodra IDEGEN még csak a nevét sem tudod, nem tudod ki az.

Ez olyan dolog mintha te most azt írnád ide hogy fiú vagy, én meg írnám neked hogy te nem vagy fiú hanem lány és ez az igazság. Nincs jogod olyasmire azt mondanod hogy nincs, ha fogalmad sincs miről és kiről van szó :)

2009. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
22%
Azt hallod ki a mondandómból, amit akarsz, mert én nem ezt mondtam. Nagyon nehéz veled beszélgetni, ha mindent támadásnak veszel. Van ennek így értelme?
2009. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%
hashozzászólhatok érdemben a tmához, akkor ahogy a guglin olvasom ez egy teljesen összetett valami, és pár tényező rám is igaz, mégse gondolnám hogy borderline-s vagyok. Nekem túl komplex. az is baj, ha valaki alacsony, vagy ha magas, az is gond, hogy fekete a haja vagy szőke, az is baj ha néha depressziós, de az is ha mindig boldog... ezek olyan általánosan összehozott személyiségjegyek. Nem találom alapját, mi az? Tudna vki ebben segíteni, hogy leríná pár mondatban?
2009. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A google-n található linkekben a leírások semmit nem érnek szerintem, elolvastam jópárat, mindegyik mást ír le.

Pár tünet pl: kapcsolatfüggő, ezért állandóak a szexuális kicsapongásai, nem tud egyedül maradni, azt hiszi, ha lefekszik másokkal az a szeretet. Ugyanakkor nem tud megmaradni egyetlen ember mellett sem hosszútávon. Valakit vagy nagyon szeret, vagy nagyon gyűlöl, átmenet nincs. Ha valakit közeleged magához, akkor olyanokon kiborul ha mondjuk a másik rátelefonál hogy késik 5 percet a találkozóról. Ezt ő úgy fogja fel mintha legalább összeszakadt volna a világ körülötte. Vagdossa magát, bár nem feltétlenül jellemző. Ha mégis csinálja, azt azért teszi hogy a testi fájdalom eltompítsa a lelki fájdalmait, mert amíg fáj a teste, addig nem tud a saját bánatára figyelni. Sok esetben iszákos, drogfüggő, vegyíti a kettőt, ezt is azért, hogy ne érezze a fájdalmat belülről. Úgy érzi semmirevaló ember, senki nem szereti és semmit nem ér, egy darab papír többet ér őtőle.

Lehetne még sorolni, nagyon sok tünete van!

2009. dec. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
ez érdekes, köszönöm szépen!:)
2009. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
a 9.50-es alapján tuti borderline-os lennék, közben meg távol vagyok ettől a betegségtől.
2009. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%
leszámítva a drogot és a vagdosást ez rám is jellemző. sőt, olyan ismerősöm is van, aki mindehhez még vagdossa is magát. olyan is, aki ugyanilyen személyiség és drogozott régen. a borderline az új divat a depresszió után. nem azt mondom, hogy nem létező betegség, hanem azt hogy ezt hozz aki belőlünk a világ és diagnosztizálják, mint személyiségzavart. mindnekire rá lehet húzni valamilyen személyiségbeli zavart. a másik az, hogy egy borderline-os pont nem fog kérdéseket feltenni, mert abszolút hangulatember. alapvetően ingadozó, instabil ember, nehezen kontrollálja pl a dühöt, a reakciói nincsenek összhangban az ingerrel. valahogy nem gondolom, hogy egy borderline zavaros embernek az a legnagyobb gondja, hogy hogyan tervezze meg a kacsolataiban a távolságot. tekintve, hogy alapvetően nem jellemző rá a megtervezés és annak a betartása.
2009. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%
mondjuk kár, hogy ez egy komplex gyűjtőtengely, mert spec. ismerek hasonló típusú embert, és az a vicces, hogy sosem tudtam , hogy azon miért kell kiakadni, ha kések tegyük fel 5 percet? Ő állandóan késett,engem meg míg nem értem oda vagy 4szer hívott, hogy hol vagyok már? De nem fél órát késtem, hanem max. 5öt percet. Meg minden mondatomon szinte megsértődött, ha az nem volt az övével egyező. Ez is belepasszolhat??
2009. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!