Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki Borderline, az hogyan...

Aki Borderline, az hogyan tudja belőni, hogy ne menjen se túl közel és ne tartsa se túl távol magát az emberekhez?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 08:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

Kitört itt a Borderline-divat? Mostanában mindenkit ez érdekel, pedig szerintem az itt kérdezők nagyrészének fogalma sincs, hogy milyen komoly betegség is ez igazából, csak valahol hallották és aztán összeolvasgattak róla pár oldalt félpontos netes oldalakról. Nem egy új divathóbort!


Amúgy nincs meghatározott távolság, mindenkinek más ez a határ, sőt hangulattól, pillanatnyi helyzettől is változik, mint ahogy az egészséges embereknél is.

2009. dec. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Diagnosztizáltak? Vagy csak gúglin találtál tüneteket és magadra húztad?

Ez nagyon ritka betegség, főnököm klinikai szakpszichológus és talán ha egy borderline-ossal volt dolga.

2009. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Pár éve igen. És elég nagy gondjaim vannak a határokkal, hogy hű legyek az elnevezéshez.
2009. dec. 15. 08:57
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

A múltkor találtam egy tesztete, megcsináltam és olyan súlyos borderline jött ki, hogy csak néztem. Közben ha megbízható helyről olvasom el a tüneteit, tudom, hogy közöm nincs hozzá, bár depressziós vagyok és szociófóbiám van. (Utóbbi orvosi diagnózisok.)

Ha ismerős miatt érdeklődsz, akkor a kezelőorvosától inkább (ha neki tényleg ez a betegsége), mert itt csak az ötletelések mennek, mivel nem olyan betegség ez, amiből mindenkinek van a családjában.

2009. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Akkor az orvosodtól kérjél segítséget, hiszen akkor kell pszichológushoz vagy pszichiáterhez járnod rendszeresen.
2009. dec. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%

Túl sok Doktor House-t meg Vészhelyzetet nyomnak mostanában a TV-kben?


:D:D:D

2009. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

"Ez nagyon ritka betegség, főnököm klinikai szakpszichológus és talán ha egy borderline-ossal volt dolga."


Pont múltkor voltam a pszichológiai szakhét borderline-s előadásán, ahol az előadó (aki maga is pszichológus-pszichiáter) mondta, hogy manapság már minden harmadik személyiség zavaros beteg bordis, egyre gyakoribb ez a betegség, és neki is van jelenleg 4 ilyen paciense.

Érdekes volt végighallgatni az előadást, miközben ott ült mellettem a legjobb barátnőm aki bordis, és akár az ő nevén is futhatott volna az előadás, mert az ő élete lett elmondva...


Borzasztó egy betegség az biztos!

2009. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%

"bordis"


Amíg csak bordis, addig olyan mint a depis...:))

Egy depresszióstól sem hallottam, még, hogy "depis vagyok".... Az inkább úgy szokott folytatódni, hogy "olyan depis vagyok, engem mindenki utáááállll, jaj, de szar a világ..."

2009. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne mondhatnám hogy bordis? Tán megtiltod vagy mi? Vagy a pink már nem is rózsaszín, a pelus már nem is pelenka? Soroljak fel 3000 szót amit úton útfélen rövidítenek és mégis ugyanaz a jelentése?

A barátnőm meg elhiheted hogy a fél életét pszichiátrián élte le eddig, nem értem milyen okból van meggyőződésed róla hogy nem beteg? Ismered, beszéltél vele, kikérted az orvosa véleményét vagy mi??

2009. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%
09:30, neked, ebből a megnyilvánulásból úgy tűnik, kisebbségi komplexusod van...
2009. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!