Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Pánik, kényszer vagy...

Mi ez? Pánik, kényszer vagy fóbia?

Figyelt kérdés
Állandan azon agyalok,hogy velem valam nincs rendben és megfogok őrülni!Mindig figyelem magam,hogy normális-e az amit mondok,csinálok!Ha olvasok egy mentális betegsegről,mindig magara veszem és elkezdek attól félni,hogy az van Nekem is és korházba fogok kerülni,és akkor mi lesz a kisfiammal!Van amikor egy hétig semmi egy hétig meg tök rosszul vagyok!Mintha kenyszeresen gondolnék ezekre,pedig próbálom elterelni a figyelmem!Neha teljesen beleélem magam,hogy beteg vagyok,ilyenkor dobog a szívem,feszült vagyok és zsibbad a halántékom!Valaki szenved hasonló dologban!Hogy küzdjem le?Dokinál voltam írt fel antidepit,eleinte jó volt,de kezdem azt hini,hogy csak azért mert bebeszéltem magamnak,hogy ez hatni fog!Nem akarom lelni így az életem!A doki azt mondta fóbia szerű,de 1.5éve is ugyanez volt nálam,akkor egy másik doki azt mondta pánikbetegég!Édesanyám skizofréniás,bár nem súlyos fajta,nem is látszik rejta,korházban is 1981-ben volt utoljára,lehet ezért van?örökölhetem?
2009. dec. 14. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hipochondria.
2009. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na egy 4-ik variáció!Annyira szeretnék meggyógyulni végleg..
2009. dec. 14. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,mindent betudtam magamnak képzelni meg mesélni,ha valamiről olvastam,mindig azokat a tüneteket vettem észre magamon,szóval ez hipochondria.Az ,hogy így rosszul vagy és ezek a tüneteid,az meg pánikbetegség.Próbálj meg nem ezen gondolkodni,ne olvass semmi ilyesmit,csinálj olyan dolgokat,amiben örömöd leled,és eltereli a figyelmed,és próbálj meg nem gondolkodni,lazíts...az agyad túlságosan is megszokta az állandó ingerlést,gondolkodást,pörgést,próbáld valamivel kikapcsolni,kezdj el spórtolni valamit,menj szaladni,az nekem bevált,kitisztítja a fejed,és elfáraszt,utána meg gondolkodni,filózni sincs energiád,vagy esetleg jógázni.

Szóval sok mozgás,valami szórakoztató hobbi,vitaminok,és minél kevesebb gondolkodás és biztosan jobban fogod magad érezni.

2009. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok

A hipochondria az amikor kórosan félsz betegségektől.Talán azt csinálhatnád mikor elkezdesz félni egy betegségtől,mélyeket lélegzel,és mondj magadban pozitiv állitásokat(pl.egészséges vagyok,erős ellenálló szervezetem van ilyesmi.)

2009. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!