Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jobb lett az életetek az...

Jobb lett az életetek az antidepresszáns ill. a nyugtató elhagyása után?

Figyelt kérdés
én nem önszántamból fogom abba hagyni, és nagyon félek hogy nem tudom majd nélküle normálisan élni az életemet. milyen érzés tisztán élni? ha jön egy újabb krízis, hogyan éljem túl? családom és barátaim nincsenek. csak a munkahelyem, de ott sincs senkim.

#nyugtató #antidepresszáns.élet
2014. febr. 11. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem feltétlenül jobb lett az életem. Megnőtt az önbizalmam. Megtanultam kezelni a szorongást.Fogod tudni élni az életedet gyógyszer nélkül is. Olyan tisztán fogsz látni és érezni mindent ami körülötted van. Jobban kapsz levegőt is. Ha jön egy krízis, akkor a nyugtató át fog segíteni a nehéz időszakon. Fog sikerülni.
2014. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem lett jobb. Én önszántamból hagytam abba, de így nagyon nehéz. Nekem sincs senkim..Nem tudom kezelni a szorongásaimat több év terápiával és gyógyszeres kezeléssel sem.


Nem akartalak elkeseríteni...

2014. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Én egyelőre CSAK tőle függök (citapram), de most úgy vagyok vele, hogy nem is feltétlen akkora baj ez. Mások gyerekkoruktól cukorbetegek. Vérszegények. Sok betegség van, amire egy életen át kell(ene) szedni valamit. Megint mások vitaminokkal tömik magukat, ami nálam ua. a kategória. Hát legfeljebb ezt szedem még évtizedekig. Egyáltalán nem nagy dolog ez, ha belegondolok.
2014. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tabletta addig hat, ameddig szeded, a gyógyuláshoz MEGFELELŐ (transzperszonális, vagy még inkább integratív) terápia szükséges. A terapeuták is különbözőek, szerencse is kell, hogy megtaláld a Neked megfelelőt.

Ha megtaláltad a hozzád illőt, három hónap alatt meggyógyulhatsz, visszaesés, vagy tünetváltás veszélye nélkül.

2014. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a környezet amiben élek nem fog változni, viszont elveszik tőlem az egyetlen dolgot az életemből amiért élek. (gyógyszerek) képtelen vagyok elviselni nélküle a körülményeket és változtatni nem tudok rajta.
2014. febr. 12. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam hullámokban jön, mikor nyúlok Frontinhoz, ez általában akkor szokott előfordulni, ha magam alatt vagyok valami miatt, stresszes napokat élek meg vagy valaki felidegesít, vagy eszembe jut, hogy milyen silány az életem. Ilyenkor viszont olyan szinten szedem, hogy kiütésig, mert semmire sem vágyom, csak hogy aludjak egy jót, megszűnjön az állandó zakatolás az agyamban. Vagy a szorongásom feloldására, ha olyan helyen kell megjelennem. Egyébként van, hogy 2-3 hónapig egy darabot be nem szednék. Viszont, mivel megtapasztaltam milyen jó dolog is tud ez lenni, azért nem hiszem, hogy valaha is letudnám tenni. Nem vagyok függő olyan szinten, hogy nem tudok nélküle meglenni, mert mint mondtam, hónapokig, hetekig hozzá sem nyúlok, csak ha valami baj van velem. Viszont van egy hátulütője a dolognak. Amikor aktívan szedem és egyből le is teszem, állandóan depressziós hangulat lesz úrrá rajtam és nem kicsi hangulatingadozásaim vannak. Aztán megint hozzányúlnék, hogy ezt elmulasszam vele, tehát ez egy ördögi kör. Olyan mint a drog, aki egyszer próbálta, nem tud szabadulni tőle, csak nagyon nehezen.
2014. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jobb, abból a szempontból, hogy már nem vagyok zombi. Sokkal könnyebb lenne bekapni pár szem nyugtatót néha, hogy ne érdekeljen semmi, de inkább már azt sem iratok, mióta másodszorra is megpróbáltam megmérgezni magam az összes itthon fellelhető komolyabb gyógyszerrel, hígítóval kísérve. Mivel nincs elég önkontroll bennem, ezért inkább az orvost is nagy ívben elkerülöm. Így van időm mással foglalkozni, lehetőségem kibontakozni a szakmámban. Nekem sem nagyon vannak jó kapcsolataim, ezért másra koncentrálok.


Csak azt nem éled túl, ami a testi épségedet veszélyezteti. Hiába hagynak el, rúgnak ki, attól még megy az élet tovább. Lehet, hogy te magad kicsit lelassulsz, akár vissza is lépsz kettőt, de mint ahogy Supermario a nintendos játékban, a végén te is kénytelen leszel sodródni a játék menetével. Jöhetnek feladatok, lehetőségek arra, hogy javíts az életeden, meg arra is, hogy ronts rajta. Igyekezz kikerülni a kátyúkat, pl. a gyógyszereket, és akkor már nagy problémád nem lehet.

2014. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!