Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet nyugtatóval és/vagy...

Lehet nyugtatóval és/vagy antidepresszánssal autót vezetni? Van valaki, aki ezt már megtette? Milyen a tapasztalata?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem okoz mellékhatást, akkor lehet.

Én 20mg Cipralex, 4mg Edronax és 2mg rivotril mellett vezetek (igaz nem sokat, de rendszeresen) és még nem estem le az útról, továbbá senkit sem törtem össze.


Ha bármi mellékhatást, szédülést, tompaságot, fáradságot érzel, akkor viszont ne vezess!

2013. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs piros háromszög feltűntetve a gyógyszer dobozán ha nem lehet a szedése mellett vezetni?

Ilyen: [link]

2013. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs akkor sincs baj a betegtájékoztatóban biztos van infó erről. Ha nincs már meg itt megtalálhatod:

[link]

2013. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsoknak semmi olyan mellékhatása nincs, ami befolyásolná ezeket a képességeket. Igazából észre sem veszed, hogy szeded.

A nyugtatóknak viszont, amennyire én tudom, kifejezetten van! Ettől még nem biztos, hogy egész nap nem szabad vezetni.

2014. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 5 éve vezetek rendszeresen, és fél éve szorultam rá arra, hogy nyugtatót, illetve most antidepresszánst szedjek. Nekem az volt a taktikám, hogy amíg ki nem ismertem a szert (1-2 hét) addig nagyon óvatosan, vagy egyáltalán nem vezettem, viszont miután biztossá vált, hogy nem nyom le annyira, azóta egész békésen vezetgetek, és szintén nem okoztam balesetet, nem aludtam el, nem vagyok figyelmetlen, stb.
2014. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!