Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abba hagytam 8 hónap után...

09angel09 kérdése:

Abba hagytam 8 hónap után egyik napról a másikra a rivotril szedését, és jöttek a kényszer gondolatok, viszont nem adom fel, szeretném a kesztyűt felvenni, és szintén mint mások is a megőrüléstől félek. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Clonazepam hatóanyagú szert még nem szedtem, csak alprazolamot (Xanax), de nekem elég volt az, hogy pár napig nem csináltam semmit és próbáltam kibírni, amíg elmúltak az elvonási tünetek.


Megőrülni semmiképen nem fogsz, csak rosszul leszel. Nagyon rosszul, de kibírható.

2014. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is szedtem rivotrilt, 2mg-osat és én is egyik napról a másikra hagytam ott.

Fura gondolataim voltak, rosszul voltam, szorongtam, hánytam, úgy éreztem, hogy soha nem lesz vége ennek, hol sírtam-hol nevettem és teljesen azt hittem, hogy megbolondultam.

Utánajártam és tudtam h elvonási tünetek és h idővel elmúlik.

Így is lett..addig sajnos nem tudtam mit csinálni.. Ki kellett várni..

2014. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nekem már 7 hét telt el :)
2014. febr. 12. 07:37
 4/11 anonim ***** válasza:

# 3:

Ezt úgy érted, hogy 7 hete tetted le a gyógyszert? :O

2014. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen ,igen
2014. febr. 12. 13:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Rettenetes a kényszergondolkodás,fejfájásig megy a dolog,próbálok mindig valamit csinálni,beszélgetni ,hogy mással legyek elfoglalva,és nyugtatom magam ,hogy semmi baj nem tudnék bántani senkit,nehezíti a napjaimat nagyon ez a szörnyűség.
2014. febr. 12. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, akkor én sajnos nem fogok tudni adni neked ésszerű tanácsot. Nálam a Xanax hatása elmúlt 3-4 nap alatt. De akkor sem voltak kényszergondolataim, hanem csak szimplán pánikroham jött pánikroham után és rosszulléteim voltak. De ez nagyon meglepő amit átélsz, és sajnálom. :(


Én két dolgot tudok esetleg javasolni. Az egyik, hogy próbálj meg relaxálni. Ülj le egy fotelba, vegyél fel egy fejhallgatót és hallgass éjszakai hangokat. Közben számolj vissza mondjuk 100-tól 1-ig és lazulj el. Ha jönnek a gondolatok, ne időzz rajtuk, csak hagyd, hogy maguktól elmenjenek. Ha elértél az 1-hez, akkor jobb esetben nem alszol és próbálj meg teljesen ellazulni. Közben végig ügyelj a ritmikus légzésre. Utána képzeld el magad egy olyan helyen, ahol ilyen hangokat hallhatsz és próbáld meg érezni az illatokat, a hőmérsékletet, mindent. Vizuálisan is megpróbálhatod elképzelni... Nekem ez szokott segíteni, ha feszült vagyok és ideges.


A másik tanácsom, hogy menj el egy orvoshoz. Ha jól állsz anyagilag, magán pszichiátert javaslom, aki foglalkozik pszichoterápiával is és nem egyből automatikusan gyógyszert ír fel. Vele beszéld meg a dolgokat, biztos, hogy segíteni fog. SZTK-s pszichiáternél meg előre látom, hogy csak kapsz egy Rivortril receptet és viszontlátásra. Pedig lehet, hogy ha lépésenként hagynád el, az is segítene.

2014. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. febr. 12. 19:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is rivotrilos vagyok, de a napi 0,5 mg ot orvosírta elő. Te mire szedted ezt a szert, és mennyit? Ja, és miért hagytad abba?
2014. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1-1-1 mg ot szedtem naponta , szerettem egy srácot és mindig vallotta ,hogy nagyon szeret és megcsalt többször nem tudtam feldolgozni
2014. febr. 13. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!