Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt el kéne mondanom a pszicho...

Ezt el kéne mondanom a pszichológusnak?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. A jövő hónapban megyek pszichológushoz azért mert anyukám meglátta a vágásokat a karomon. (Van a combomon is és sok helyen. Azóta is csinálom). Régóta mennek ezek. Vannak időszakok amikor jól vagyok és van amikor nagyon depressziós, sokszor van dührohamom és a buszon/metrón ha egyedül vagyok akkor halál félelmem van, hányingerem és úgy érzem majd elájulok és gyorsan ver a szívem is. Félelmetes. Elkezdtem "diétázni" és eddig csak olyan 50 kg volt a él (165 centi vagyok) de most a 38 kilót is soknak látom. És ezért mindent meg akarok tenni. Hánytatni nem hánytatom magam de vannak falásrohamaim és szedek hashajtót. Ettől függetlenűl ez még bulímiának minősül? Ezek mellett vannak még kényszergondolataim/cselekedeteim. És este vagy például ha csak egyedül vagyok itthon akkor hallok hangokat vagy néha a nevemet. Sokszor érzem azt hogy figyelnek. Gyűlölöm magam és undorítónak érzem. Az egész karom tele van vágásokkal és a combom is. A pszichológusnak elmondjam, hogy hashajtót szedek és 38 kilóra szeretnék lefogyni? Vagy felesleges? Nagyon szomorú vagyok, folyamatosan az öngyilkosságon jár az agyam

2014. jan. 29. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Az orvos csak akkor tud segíteni ha mindent őszintén elmondasz, amit gondolsz és teszel.

Hozzàteszem a jó pszichológus tudja mit kell kérdezni, így kiszedi belőled a fontos dolgokat.

2014. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd el, mint minden mást is, ami eszedbe jut.
2014. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mondj el mindent, ezekkel a dolgokkal segíted a munkáját, és ebből kifolyólag magadnak is jót teszel! :)
2014. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
minek mennél, ha nem mondanál semmit?
2014. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ember! A 165 centidhez a 65 kiló se volna sok, te hol élsz? Tudom,hogy nem fogadsz el tanácsot senkitől, de ne akarj a saját károdon tanulni. Én anorexiás voltam , s nagyon pokoli nehezen jöttem ki a mocsárból. Ne csináld ezt kérlek a saját érdekedben mondom. Most még nem fogod fel talán, de később pokolian meg fogod bánni hogy ezzel cseszted el az idődet az életedből ami csak 1 van!
2014. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utólsóval egyetértek. Nekem is volt anorexiám amit bánok nagyon mert sokat szenvedtem és semmi értelme sem vólt. Szedd össze magad kérlek és ha szeretnél írj privit mert sokmindent mesélek magamról. Rengeteg mindenen mentem keresztül és mai napig szenvedek es nem vagyok bóldog. A pszihologusnak mond el az érzéseid mert csak akkor segíthet hidd el!

Sok sikert! 19/L

2014. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!