Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az utóbbi két napban gyakran...

Az utóbbi két napban gyakran hangokat hallok, és olyan dolgokat veszek észre a környezetemben amik valójában nincsenek ott. Már előbb is tapasztaltam ilyesmit, de nem ilyen hosszan és ilyen intenzitással. Mi lehet a gond? (Részletek a kérdésben. )

Figyelt kérdés

Már kiskoromtól kezdve (10-11 éves kor) tapasztaltam ilyesmit, de csak futólag, és nagyon kicsi mértékben (havonta ha egyszer, és csak kicsi dolgokat), az utóbbi két napban viszont folyamatosan. Nagyon hirtelen jött, és kétségbe vagyok esve. Gyorsabban pörög az agyam és sokkal gyorsabban elvégzem a feladataimat is, ami pozitív, viszont sokszor hallom a saját gondolataimat TÉNYLEGESEN , és azt valami olyan emberi hangon amit nem is ismerek. A hallucinációra példa ma:

Meg voltam győződve hogy a telefonomon böngésztem és az asztalomra tettem. 5 perc relaxáció után látom hogy nincs az asztalon, és elkezdem keresni. Végig a nadrágom zsebében volt egy emelettel lejjebb, kimerülve, a töltő meg az alsó emeleten, és ki sem vettem a táskámból, pedig azt is láttam a telefonom mellett. Sok másik alkalommal pedig olyasmi történik mint mikor álomból ébredek fel: tudom hogy láttam valamit ott az előbb ami fontos volt, de nem tudom már felidézni mi az, mert elfelejtettem. Ugyan így a sarkon beforduló alak ma például, aki egyértelműen nem tűnhetett onnan sehová de még sem volt ott mikor utánanéztem. A hangok amiket hallok sokszor mint ha kiabálnák a nevem, és a gondolataimat mondanák ki hangosan. Alapból járok régóta pszichológushoz mivel mániás depressziós vagyok, és sok más személyiségzavarom is van, de ilyen intenzitással hasonlót még nem tapasztaltam, és a pszichológusomnál elvégzett teszt szerint skizofrén sem vagyok, bár azt a tesztet régebben végeztem el. Trollok kíméljenek. Kérek mindenkit hogy ne pszichopatázzon le, inkább próbáljon meg segíteni mert nagyon kétségbe vagyok esve, és ha tényleges problémám van szeretnék mindenképp elmenni orvoshoz segítségért!



2014. jan. 10. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez tényleges probléma. Mindenképpen pszichiÁTER segítségét igényli, de a pszichológusod is tudjon róla (mondd neki, hogy elmész pszichiáterhez is!). A mániás depressziónak lehetnek részei pszichotikus epizódok, de az is lehet, hogy más gond is van. Ne félj orvoshoz fordulni, derüljön ki, mi van, és aztán elgondolkodhatsz a lehetőségeken!
2014. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!