Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulmányi gondjaim vannak mi...

Tanulmányi gondjaim vannak mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
5 éves vagyok és van egy két dolog ami nehezen megy. Ez igazából a fizikát-kémiát-matekot takar ahol sokat kell számolni. Ezek nem mennek nem bírom őket megtanulni. Ha sikerül is és csinálok egy csomó példa feladatot másnap mikor a dolgozat van semmit nem tudok mintha nem is gyakoroltam volna. Gondoltam Diszlexiára de olvasni mondjuk egészen jól olvasok. Viszont mikor írok sok betűt felcserélek, betűket hagyok ki vagy néha egy szót nem írok le teljesen hanem a mellette álló szó végével összevonom. De a külalakom nem vészes (főleg hogy fiú vagyok). Ezen kívül elég gyenge a ritmus érzékem is. Jobb és a bal oldalt gyakran összekeverem de mindig sokat kell gondolkodjak melyik melyik Viszont gyerek koromba valami hihetetlen jó képzelő erőm, fantáziám folt és még mindig az van. A szüleimnek ezt egyszer felhoztam de azt mondák csak ki akarom magam húzni a tanulás alól. Szerintetek mi lehet a gondom?

2013. nov. 27. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha az olvasás jól megy de az írásban sokat bakizol pl betűfelcseréléssel, az diszgráfia lehet. De ha érzed hogy a számokkal gondban vagy, főleg mondjuk stresszhelyzetben (dolgozat) az más tésztea lehet. Szerintem ha ilyen világosan össze tudod foglalni a tüneteidet az jó jel, és ha ilyen összeszedetten tálalod a szüleidnek, remélhetőleg segítenek keresni egy szakembert, aki felvesz veled pár tesztet, hogy kiderítse, mi lehet a hiba. Ha a szüleid nem tűnnek segítőkésznek, kérd meg azt a tanárodat, bármelyiket, akivel a legjobb a viszonyod, hogy segítsen neked kideríteni, milyen szervhez lehet ilyenkor fordulni. Akár az iskolaorvoshoz is lemehetsz ezzel, és kérheted, hogy találjon neked valakit aki segít.
2013. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!