Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a megoldás?

Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukam depresszios jeleket mutat, sir, bezarkozott teljesen, es alig kommunikal velunk. Mindezt azert mert fel eve nem talal allast(viszont apukam vezeto pozicioja miatt ez nem lenne akkora gond), es apa allandoan a haverjaival van, iszik eleg gyakran, szinte mar naponta, nincs anya mellett, alig beszelgetnek, es a minap anya talalt apa penztarcajaba egy szamlat egy nagyon draga ekszerszettrol, amit bizony nem o kapott, es a hetvegen mikor vette, akkor apa visegradra utazott ceges ugyekben. Apaval ezekrol nem lehet beszelni mert oriasi vita lenne, azon gondolkodtam hogy anya baratnojevel kellene beszelnem, hogy menjenek el anyaval valamerre es beszelgessenek, stb. Hiszen anya konnyebben elmondana a gondjait mint a 18 eves lanyanak, vagy a 10 eves lanyanal. Segitunk neki amiben tudunk de nagyon rossz latni h nincs amivel felvidithatnank, apa pedig szenttul megvan gyozodve, hogy o semmi rosszat nem tett. Igy eleg nehez a helyzet de anya ma mar olyat mondott h ha vegleg osszeroppan akkor koszonjuk meg apanak. Nem jatssza meg magat anya, valoban nagyon kivan az egesz helyzettol. Apa pedig igyekszik mindent megvenni nekunk...o inkabb penzben meri a dolgokat de alig van velunk, hiszen gondolja h a draga dolgok majd potolnak mindent. Nem tudom mit tehetnek, hogy anya helyzete javuljon, o nem ilyen volt,mindig mosolygott es vidam volt..Raadasul a hugom is rosszkedvubb az egesz miatt, mert latja anyan es tudja mi a helyzet. Kulonkoltozni nem tudnak mert anya ugye munkanelkuli es nem tudna eltartani minket. Apa meg nem akar innen elmenni. Otleteket es segitseget szeretnek kerni...hogy hogy lehetne valtoztatni a dolgon. Elnezest, hogy hosszure sikerult, de igy is tomor voltam, es az ekezetek a telefonrol valo iras miatt hianyoznak.

18/L.


2013. dec. 29. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Mozdítsd ki anyukádat otthonról mozi, színház, wellness vagy, amit szeret.
2013. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben beszélnék négyszemközt az apámmal a problémáról. Az ékszer ügyről is. Ha úgy könnyebb, akkor ne beszélj vele, csak tedd az orra elé ezt az oldalt az írásoddal és kérd meg, hogy olvassa el.
2013. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
anyukádnak az önmegvalósítás hiánya teszi ezeket a tüneteket lehetővé. Ebben a korban hajlamos az ember leginkább arra, hogy kiégjen. Mondd meg neki, hogy kezdjen az életével valamit, máskülönben egy visszafordíthtatalan folyamat veszi kezdetét. Biztos vannak dolgok, amiket szeret sinélni, pl. sportolni, festeni, zenélni, rajzolni, hímezni vagy valamit ami lekötné, amivel elterelheti a figyelmét. Hívd el sétálni a parkba, próbáljon ki valami újat, görkori, jégkori, stb...
2013. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Apaval semmikep nem tudnek beszelni, nagyon hirtelen haragu, raadasul engem lenez abbol a szempontbol, hogy a gyereke vagyok es en ilyenekbe ne ussem bele az orrom. Regen mar volt felrelepos ugye, es a 25 eves kozepiskolai osztalytalalkozoja ota megint fura, es egy novel allandoan smseztek utana, hogy milyen jo volt hogy lattak egymast. Pedig elotte sosem smsezett. Anya ebbe van belebetegedve, hogy apa hazudozik neki, es kozben hizeleg anyanak draga ajandekokkal... Anyat nehez kimozditani mert egyszeruen ehhez sincs kedve, hivtam futni, filmezni, stb. Magaba van zuhanva.
2013. dec. 29. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!