Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Vagy csak...

Ez depresszió? Vagy csak önsajnálat? Hogyan lábaljak ki ebből?

Figyelt kérdés

Már x ideje nem találok munkát. Folyton otthon vagyok, nincs kedvem kimozdulni, elég erőteljes hangulatingadozásaim vannak, feszült vagyok, ideges, semmihez sincs kedvem, rosszkedvű vagyok, nincsenek barátaim, megőrülök itthon egyedül. Városban lakom, ideköltöztem, a családom másik városban. Állandóan a gép előtt ülök, és nincs kedvem máshoz.

Van párom, ő dolgozik, de folyton az idegeire megyek, idegesítő vagyok, pedig nem akarom megbántani, és mégis azt csinálom. Tudom hogy ez önsajnálat, de mégsem tudok tenni ellene, csak vagyok, és nem élek, főleg mióta nem dolgozom, csak vegetálok.

Nem látok értelmet semmiben, van 2 szakmám, és nem kellek, mert nincs tapasztalatom benne, ha van valamibe gyakorlatom, nem kellek mert nincs papírom róla. Elkezdtem egy tanfolyamot, de nem tudtam befejezni, mert nem jött össze a pénz hozzá.

Egy vesztesnek érzem magam, egy örök vesztesnek...

25\l


2009. nov. 17. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Első lépésben valakivel ezeket jól ki kell beszélned. Ha van kedved írj nekem az: s.impreza1@gmail.com e-mail címre, és talán tudok tanácsokat adni. 28/L
2009. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is átmentem, nagyon rossz tudom, közbe még macerálnak is, h miért nem dolgozol...

Hát nálunk a munkaügyibe volt ilyen álláskereső klub, fizettek is érte kb 1 hónapig tart, nagyon megéri jelentkezni rá.

27/L


ja

Én azzal dobtam fel magam, hogy rendszereztem a céljaim, az életem, kidekoráltam a házat, sok színes dolog meghozza a kedved és semmi lehúzó zene!

Képzeld el magad álmaid munkahelyén...

aztán magad a legjobb formádban..., szép vagy.., okos, rendezett az anyagi életed, boldog vagy a pároddal...

Máris jobban érzed magad tőle!

Mondd azt, hogy igenis meg tudom csinálni!

Aztán láss hozzá!

Írj le mindent egy füzetbe! Ha leírsz valamit amit szeretnél, máris előrébb vagy egy lépéssel, mintha csak gondolná rá.

Végy át sorra mindent!

Az egész életedet!!


szép napot!!!


és azt se felejtsd el ,h sokmindenkinek éheznie kell miközben mi a meleg szobában internetezünk, és magunk kis bajain rágódunk...

2009. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. hozzászólóval teljesen egyetértek! először is az önsajnálatot felejtsd el, és csakis a pozitív gondolatokat vedd elő! egy jókedvű, nyitott ember egy állásinterjún (nálam legalábbis, hr-es vagyok) maga a siker!


Sajnos sok depis, rosszkedvű álláskeresővel találkozunk, sajnálom őket nagyon, de munkatársnak ez a típus nem alkalmas, "lehúzza" a többit is, ha érted, mire gondolok.


Sokkal jobban szeretjük mind mi, mind a munkáltatók az egyszerű, vidám, laza, de mégis magabiztos (vagy annak látszó) személyeket, és ez nálam pld. egyáltalán nem függ a kortól.


Döntöttem már 54 éves életvidám hölgy mellett, a sok huszonéves, unszimpatikus lány rovására. A munkáltató szerint az egyik legjobb döntésem volt. :)


Tehát: Fel a fejjel, és csak a jó dolgokat lásd, keresd, és hamar rád is találnak!

2009. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia,én is sajnos ugyanígy vagyok,csak még sajnos pánikbeteg is,engem még ez is gátol és visszahúz...nem szabad feladni,mást én sem tudok mondani,csak boldogok leszünk egyszer mi is.
2009. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, igazatok van, máris jobb egy kicsit, nagyon köszönöm a válaszokat, komolyan, minden jót nektek!
2009. nov. 17. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is munkát keresek jelenleg és néha picit én is elkeseredek de pl. minden nap korán reggel elmegyek kb. egy órát sétálni. Ettől máris jobb kedvem lesz. Aztán megnézem az álláshírdetéseket és ha nincs éppen aktuális (általában nincs :) ) akkor találomra kiválasztok vállalatokat ahol szívesen dolgoznék és elküldöm nekik az önéletrajzomat. Javaslom neked is ezt a módszert főleg ha egész nap úgy is a gép előtt ülsz. :) És nekem már egy korábbi munkakersés alkalmával előfordult hogy egy év után válaszoltak hogy érdekel e még a munka. Szóval sosem tudhatod.
2009. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megfogadom a tanácsodat! Nekem is így telnek a reggeleim, persze séta nélkül, hogy szétnézek a neten, megnézem a friss állásajánlatokat, és küldöm az önéletrajzomat boldog-boldogtalannak! Ez az első, és utána ott ragadok.

De lehet most már beiktatok 1-1 sétát, mert ez már nem állapot.

2009. nov. 17. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondoltal mar az onkentes munkara, amig nem talalsz allast?

Hihetetlen jo terapia.Sok helyen van szukseg segitsegre, ha csak parszor is hetente.Erdemes kiprobalni.

2009. nov. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyenek az önkéntes munkák? Hogy, hol kell jelentkezni? Én nem pesti vagyok, hanem Szabolcsi, itt még nem hallottam olyanról. Mondjuk itt tényleg semmi sincs!
2009. nov. 18. 08:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt jelenti,hogy te felajanlod a szabadidod egy reszet ingyen.Ez sokmindenre kiterjedhet,pl. gyermekotthonban vagy korhazban az ebedido latt segiteni etetni, vagy delutan latogatni menni a korhazba olyanokhoz akikhez nem jar senki, vagy szakkort szervezni ami lehet a konyvtarban mesedelutan,varras,lecke,informatika vagy egyszeru beszelgetes,kartyazas.Idoseknek bevasarolni,receptert menni az orvoshoz.

Erdeklodj az iskolalban,korhazban,gyermekotthonban.

talan van egy allatvedo egyesulet vagy termeszetvedo egyesulet is, ahol mindig szukseg van segitsegre

Ha ilyesmit nem ismernek nalatok, akkor fogj ossze egy par hozzad hasonlo emberrel es szervezzetek meg.

Ra fogsz jonni hogy mennyi hasznos dolgot lehet tenni, ami egyszeru es raadasul segiti az onbecslesedet is.

Nezted mar a Szabolcs-Szatmar-Bereg Megye onkormanyzati lapjat? Sok erdekes dologot ir, esetleg abbol is merithetsz otletet.

2009. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!