Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tehetek valamit azért, hogy...

Tehetek valamit azért, hogy ne így álljanak hozzám? Belefáradtam már ebbe.

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal korom óta vannak problémáim azzal, hogy hogyan beszéljünk az emberekkel, hogyan reagáljunk arra, amit mondanak, mit ne tegyünk azért, hogy viszonylag jó kapcsolatban maradjunk velük. Mára már egész garmadám van olyan sémákból, amiket fel tudok használni egy beszélgetésben, de úgy tűnik, hogy ez a középiskolásokhoz már nem elég. 15 éves vagyok. Az általánosban voltak barátaim, akikkel elég sok dolgot meg tudtam beszélni, de mostanra ezek már csak ismerősök. Mindent megteszek mind az ő megtartásukra, mind az új barátok szerzésére, de egyik sem sikerül. Mosolygok, érdeklődök felőlük, nem ütöm bele az orromat a személyes dolgaikba, jó képet vágok mindenhez és a végtelenségig eltűröm, ha sértegetnek, nem szólok nekik semmiért. Ennek ellenére mindenki ellenségesen néz rám, bárhová megyek. Ha látom, hogy valaki egyedül van, igyekszem rámosolyogni, beszélgetésbe elegyedni vele, de csak fintorognak, vagy elnéznek. Nem beszélek olyan dolgokról, amik érdekelnek, igyekszem olyanoknak utánanézni, amik iránt ők érdeklődnek. Év elején még így ment minden nap, de már nem tudok vele mit kezdeni. Naponta jó, ha egy tanárral sikerül beszélnem és már ennyitől is kifáradok lelkileg. Az osztálytársaim szabályosan lepisszegnek, leintenek, mikor még alig szólaltam meg, azt sem tudják, mit akarok nekik mondani. Még a tanárok is ellenségesen néznek rám! Ilyenkor mi a fenét kéne csinálnom? Járok pszichológushoz már az év eleje óta, de csak rosszabbul érzem magamat. Főleg úgy, hogy még a családtagjaimmal sem beszélek. Egyszerűen nem érdeklem őket úgy, hogy ott van a testvérem is. Vagy nem tudom. Ő mindig kiáll és szerepel, én pedig erre képtelen vagyok, mert már csak annyitól is csengeni kezd a fülem, ha egy fél osztály előtt kell felolvasnom valamit még tíz másik emberrel magam mellett.

Egyetlen egy közelebbi barátnőm van, de mint pár napja egy kirohanásából kiderült, teljesen hülyének és ijesztőnek tart, csak azért van mellettem, mert kötelességének érzi. Így most enyhén magányosnak érzem magamat.

Gondolom ennek az egésznek önsajnáltatás-szaga volt, de ha esetleg van valami módszer arra, hogy ezeket megoldjam, akkor légyszíves írjátok meg őket! Elnézést, ha hosszú lett.


2013. nov. 4. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi a francért kérsz előre elnézést, hogy hosszú lett az írásod. Ez a te bajod. "mindenkire kötelezően mosolyogni, meg azzal foglalkozni, ami őket érdekli" (az idézőjeleset gúnyos hangnemben). A lényeg az, hogy veled mi van! Ne azzal akarjál foglalkozni, amit mások csinálnak. Foglalkozzál azzal, ami TÉGED érdekel, és ha más megkérdezi, hogy mit csinálsz, akkor mutasd meg neki. Naná, hogy ijesztőnek tart a barátnőd, hiszen az vagy. Egy pszichopata, akinek nincsenek saját önálló érzései. Mindig csak másokkal vagy elfoglalva, ráadásul süt rólad, hogy nem is szereted őket, csak mint valami UFO próbálsz beilleszkedni az emberi társadalomba. Hát inkább viselkedj úgy mint egy ember. Törődj a saját dolgoddal. Ja és ha tanárokkal beszélgetsz, akkor azt fogják gondolni rólad, hogy stréber vagy, meg nyalis. azt meg sohasem szeretik az iskolában. Inkább csinálj úgy, mint ha telefonálnál, de ne a tanárokkal beszélgess. A családod meg szívás. Ezért jobbak a barátok, mert azokat legalább megválogathatod. A családodat meg csak odabsszák. Azért meg, hogy nem tudsz nyilvánosan szerepelni, arra meg annyit, hogy a társadalom egy százaléka, ha tud. Nagy ügy, átlagos vagy.
2013. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy mindenki ennyire ellenséges veled? Szeintem ezt csak te képzeled és bebeszéled magadnak.
2013. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az első és második hozzászólóval egyetértek! A megfelelési kényszeredtől kellene legelőször is megszabadulnod. Nagyon átestél a másik oldalra. Elsősorban magadért él, ne másokért. És ne úgy próbáld meg elfogadtatni magad a környezeteddel hogy a végsőkig próbálsz megfelelni nekik.
2013. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első hozzászóló: Majd próbálom ahhoz tartani magam, amit írtál.

Második hozzászóló: Szinte biztos vagyok benne, hogy azok. Legalábbis azt már nem hiszem el, hogy véletlenül ütnek, vagy dobálnak meg.

Harmadik hozzászóló: Nem igazán tudom elképzelni, hogy ezt hogyan lehetne megvalósítani.

2013. nov. 4. 21:02
 5/13 anonim ***** válasza:

(harmadik válaszoló vagyok)


Elhiszem neked hogy nem tudod, kedves kérdező. Én nem is mondtam hogy ez könnyű. Az biztos hogy ki kell törnöd abból amibe téged beskatulyáztak. Igazából írhatunk mi akármit neked, nem nagyon fog neked segíteni. Az eszedet kell használnod, értelmes ember vagy, ez ebből a néhány mondatodból is lejött számomra. Az a baj hogy nem tudunk/tudok neked segíteni mert szinte semmit nem lehet tudni az életedről,a környezetedről egyéb. Egy olyan ember kellene melléd aki kicsit kiokosítana/pesztrálna, kb úgy 1-2 hónapig. Mert szerintem ide már segítség kellene.

2013. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egész világ ellenséges szal nem csoda,hogy így érzed.
2013. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miből állapítsam meg, hogy ki a megfelelő személy erre? Egyáltalán hogyan találjak ilyen embert? Esetleg a pszichológusom?
2013. nov. 4. 21:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a személy lesz a megfelelő aki hátsó szándék és fizetség nélkül elvállalja. Szóval az első olyan ember akit igazi barátodnak is tekinthetsz. Nehéz lesz ilyen embert találni, a pszichológusod egyébként eddig miben tudott neked segíteni? Csak ül egy kényelmes fotelben és együttérzően bólogat, vagy mi egyebet csinál?
2013. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Majd igyekszem. Egyébként segített lerázni egy zaklatót, csináltatott velem egy önértékelési tesztet, illetve most még ott tartunk, hogy "elemez", de emlegetett egy terápiát, ha nem említem neki egyéb problémámat, már elkezdtük volna. (elvileg)
2013. nov. 4. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem, egyébként te hogyan érzed, szerinted fog tudni segíteni a pszichológus? Vagy úgy érzed hogy túlnőtt rajta a problémád?
2013. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!