Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életemben először megyek...

Életemben először megyek pszichológushoz. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Mi történik ilyenkor? Bemegyek, leülök...és? Kérdezgetni fog? Vagy nekem kell beszélni és ő hallgat? Mindent el merjek neki mondani?

2013. szept. 9. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább te fogsz beszélni, és ő hallgat, vagy jegyzetel. Néha kérdez is, csak ez nem annyira jellemző.

Légy őszinte!

2013. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus !

Mi fog történni amikor bemész? Most leírom :Szerbusz, én vagyok Dr. x y. gyere be. Foglalj helyet, miben segíthetek? és itt elmondod,hogy te mit gondolsz,miben keresed a megoldást és ő végig hallgat,néha kérdez. Közben jegyzetel. Hogy mit jegyzetel? hát azt amit vagy amiről majd kérdezni szeretne vagy rákérdezni szeretne ha te magadtól nem fejted ki bővebben a beszélgetés alatt.

Azért jegyzetel, mert nem akarja félbe szakítani a beszédedet,mondanivalódat. Te csak mondjad a magadét,ne foglalkozz vele,hogy ő mit fog gondolni arról amit bemondasz vagy ,hogy mi az ő véleménye,te csak mondjad mind azt ami eszedbe jut és el szeretnéd mondani.

Nem tudsz neki semmi olyat,újat,furcsát,extrémet,stb. mondani ami őt meglepné,nagyon sok mindent hallott ő már az élete során a pácienseitől.

2013. szept. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!