Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes szedni SSRI tablettáka...

Érdemes szedni SSRI tablettákat? (Sertralin)

Figyelt kérdés
Szorongó, idegesebb típus vagyok!A szakmám sem lesz a legkönnyebb, most végzek az orvosin!Doki felírt sertralint, hogy ezt szedjem, de annyi mellékhatást írnak, hogy nem tudom....Gyógyult már meg valaki szorongásból?Mit lehet érezni ezektől a tabiktól?

2013. aug. 24. 12:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bocs,e lírtam, Anxiron :)
2013. aug. 25. 11:53
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem. Csak rövid ideig és csakis tűzoltásként, azaz muszájból.


Jobb volna, ha elmennél egy kollegához (pszichiáter) és felvállalnál egy terápiát. Nem fognak örülni a betegek olyan orvosnak, aki már rezidesként antidepresszánsokkal kezd. Mi lesz veled később?


Igen, ki lehet gyógyulni a szorongásból, te magad is tudhatnád, mert tanulnod kellett legalább egy félévnyi pszichiátriát. El kell menni egy pszichiáterhez és felvállalni egy pszichoterápiát. Ilyen egyszerű.


SSRI-szedéssel egy idő után függő leszel (tapasztalat), nem segítenek semmit, a szorongás mögötti valós problémát nem oldja meg, csak elfojtja. Ronda mellékhatásai vannak, pl. a nagyfokú hízás. (Ja, hogy el ne felejtsem: mellékhatása az is, hogy nem lesz többé orgazmusod)


Orvosként nagy pszichés teherbíró-képességgel kellene bírnod. Ha ez nincs, akkor nem gyógyszert kell szedni, és elfojtni a bajokat, hanem elmenni egy szakihoz, kezeltetni magad és megerősödni. Pl. megtanulni elaborálni, feszültséget csökkenteni, ventillálni a napi feszkót.


Sok sikert! :)

2013. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy nem fogom megállni a helyem orvosként!Csak annyit írtam, azért megterhelő az is...nem szedek antidepresszánst, csak kérdeztem!Tudod te hány orvos van, aki adja hogy milyen erős, aztán meg mekkora alkesz...meg piásan műt...na szóval erről ennyit :) Ez sem jobb...a pszichoterápiához is idő kell stb...ja meg még annyi, olyan orvosnak örülnek a betegek aki full nyugodt de le se szarja őket? :D na szóval mindkettőnek megvan az előnye hátránya...a tüneteim inkább akkor kezdődtek mikor anyuék szétmentek, lett egy krónikus betegség a családban, pont ekkor kezdtem az egyetemet, és pont akkor jött ki mégjobban minden....maximalista is vagyok, az is befolyásolja...lehet hogy full idegesebb típus vagyok, de nem is kettesekkel mentem át a vizsgákon... ( szinte végig kitűnővel)....szóval mielőtt ennyire elítélsz, ismerj meg :) olyan ember, aki meg picit nem feszült az orvosi pályakezdésekor, az nem is lelkiismerettel csinálja :) Köszi! :)
2013. aug. 25. 20:27
 14/15 A kérdező kommentje:
Még annyi: az orvos is ember, neki is lehetnek bármikor pszichés gondjai...nagyon sok orvos alkohollal fojtja ezt el...
2013. aug. 25. 20:28
 15/15 anonim ***** válasza:
Én 2 évig szedtem ssri-t. Nem híztam meg, volt orgazmusom. 2 év után letettem, 8 évig tünetmentes voltam. Most ismét el kellett kezdenem, különben dolgozni sem tudnék, olyan állapotban voltam. Mellette pszichoterápia.
2013. szept. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!