Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes szedni SSRI tablettáka...

Érdemes szedni SSRI tablettákat? (Sertralin)

Figyelt kérdés
Szorongó, idegesebb típus vagyok!A szakmám sem lesz a legkönnyebb, most végzek az orvosin!Doki felírt sertralint, hogy ezt szedjem, de annyi mellékhatást írnak, hogy nem tudom....Gyógyult már meg valaki szorongásból?Mit lehet érezni ezektől a tabiktól?

2013. aug. 24. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg most végzés az orvosin, nem értem, miért kérdezel ilyeneket. Hisz ezt tudnod kellene. Kevesebb mellékhatásuk van, mint a TCA-knak és a MAO-bénítóknak. Az SSRI-k nem lépnek kölcsönhatásba az ételekben található tiraminnal, mint a MAO-bénítók, így étkezési korlátozások nélkül szedhetők. Nem okoznak ortosztatikus hipotóniát és szívritmus problémákat sem, mint a TCA-k. Ezért a depresszió, szorongás kezelésekor általában az SSRI-kkel próbálkoznak először. Az SSRI-kre töbnyire jól reagálnak a betegek, és a mellékhatások általában enyhék.
2013. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, amit leírtál! Igen, mellékhatás is kevesebb, de rengetegen írják, hogy ilyen-olyan tünetek jelennek meg....a tankönyv az tankönyv, a beteganyag teljesen más!Mivel nem vagyok pszichiáter szakorvos, és egy beteg, aki benne él, és szedi ezeket, sokkal jobban tudja a dolgokat, mint egy nem pszichiáter orvos szerintem :) Mert hát benne él....igazából a két lényegi kérdésem, hogy ki mennyire gyógyult ki szorongásból, illetve milyen mellékhatások jelentkeztek!Mert tényleg sokan írják, hogy pokol volt nekik, mikor szedték!
2013. aug. 24. 13:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Amit Te leírtál az a hatástan, illetve összehasonlító adatok, de nem ez volt a kérdésem :)
2013. aug. 24. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Sertalinnal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim. Szedtem viszont már Cipralexet és Yarocent is. Mindkettő rossz hatással volt rám. Yarocentől folyton álmos voltam és rengeteget híztam, rövid idő alatt. Cipralex pedig feszültté, ingerültté és érzelmileg sivárrá tett.


Tehát én azt mondom, hogy ne szedjél SSRI-t. Ha szorongsz és nagyon tarthatatlan, inkább kapj be egy Xanaxot. Ha néha kapsz szeded csak, az nem okoz annyi bajt, mint az SSRI rendszeres szedése. (Még mindig sivár vagyok érzelmileg, pedig lassan 3 hónapja nem szedtem Cipralexet. Ráadásul újra visszacsúsztam valamilyen szinten a depresszióba.)

2013. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Inkább Spitomin tabletta szerintem!
2013. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
HELEX SR...azt toljad,jó a szorongásra:D
2013. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Spitomin=Andaxin (buspiron) már próbáltam de nem éreztem olyan nagy hatást...bár lehet több ideig kellett volna szednem, mert 3 hét után azt hiszem abbahagytam meg volt 1-2 nap mikor nem vettem be! Helex Sr=Xanax, azért az erős hozzászokást eredményez!
2013. aug. 25. 09:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy akkor a rivotril? Elég érdekes amúgy, hogy szinte csak nagy potenciálú benzodiazepineket javasol mindenki enyhébb szorongás esetére is xd Kétségtelen, hogy hatékony, de azért nem helyes szerintem minden esetbeen, mert könnyen hozzá lehet szokni sajnos. Amúgy ha nem lenne erősen addiktív, akkor én minden nap szedném. :D
2013. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A buspirone a Spitomin hatóanyaga, az Andaxin pedig meprobamate tartalmú.
2013. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A Xanax tapasztalataim szerint csak akkor okoz hozzászokást, ha minden nap nagyobb mennyiségben szedsz. Viszont én jelenleg pár naponta (amikor rám jön egy pánikroham szerűség) 2,5 mg-vel megelégszem és nem mondanám magamat függőnek.


Sőt, mióta megszűnt az oka a pánikfüggőségemnek, még ritkábban szedem. Azért merészeltem megemlíteni.


# 8: Egyébként a Rivotril is a Xanaxszal egyazon súlyú gyógyszer. Attól is könnyen válhat függővé az ember.

2013. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!