Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elöbb öncsonkítás, most meg...

Elöbb öncsonkítás, most meg nem-evés?

Figyelt kérdés

Régen vagdostam magam, napi rendszerességgel, ma már ez szerencsére szinte teljesen megszünt. De attól tartok jött valami más. Nem eszek rendesen. Nem is vagyok éhes. Szerettem volna leadni kicsit, mert volt rajtam 1-2 kiló felesleg. Miután az már nem volt rajtam, akkor sem éreztem magam éhesnek. Nem is

igénylem a mindenféle kaját. 2 hét alatt 6 kilót fogytam. Azon a kettön kívül, amit amúgy is kellett volna. Meg kialakult még egy rossz szokásom: belül a szám szélét harapdálom, ha ideges vagyok. De ez a fogyás... Mi ez? Anorexiás leszek?

15/L



2013. júl. 8. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akkor legalább TE szeresd végre önmagad!

Hogyan?

Úgy, hogy ne okozz magadnak fájdalmat! Ne fogyózz, ne sanyargasd magad és a vagdosáshoz se térj vissza!

2013. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De már nem is nagyon kell, hogy fogyózzak, mert nem vagyok éhes!!! Ha éhes vagyok, akkor meg nem merek enni! Félek, hogy meghízom, ha meg valamit véletlen meg is eszem, akkor megnézem, hogy mit, és miután megettem, büntudatom van, hogy meg fogok töle hízni.
2013. júl. 8. 13:56
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűntudatod van az evés miatt, és ennyire félsz attól, hogy meg fogsz hízni, akkor anorexiás vagy, függetlenül attól, hogy mennyit fogytál eddig. Menj orvoshoz minél előbb! Sajnos minél tovább halogatod, annál nehezebb lesz később kilábalnod ebből. Sok sikert!
2013. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Kicsi lány! Mi nem tudunk segíteni rajtad sajnos. Szedd össze magad MOST, amíg még nem késő és ha egyedül nem boldogulsz, akkor menj orvoshoz! Most tedd meg, mert minél tovább halogatod, annál mélyebb lesz a probléma. De egyébként még fiatal vagy, most vagy a kamasz korban, remélhetőleg kinövöd, de ehhez az kell, hogy normálisan gondolkodj! Nem vagy te anorexiás, ha ezt elhiteted magaddal, akkor bajok lesznek.
2013. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!! Nem akarlak megrémíteni, de ha bűntudatod van az evés miatt, akkor már szinte biztos, hogy beleestél az anorexiába (hidd el, nálam is így kezdődött). Kérlek szépen, minél előbb keress fel egy szakembert, mert ez egy nagyon összetett betegség, kevés az esély arra, hogy egyedül sikerül megbirkóznod vele. Nálam 12 éves koromban kezdődött az anorexia, már a kiszáradás határán voltam amikor kórházba kerültem, mert vizet sem mertem inni. Fogadd el, hogy ez egy nagyon komoly dolog, nem szabad vele viccelni! Rengeteg kitartás kell a gyógyuláshoz.

Sok sikert kívánok Neked!

2013. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!