Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elöbb öncsonkítás, most meg...

Elöbb öncsonkítás, most meg nem-evés?

Figyelt kérdés

Régen vagdostam magam, napi rendszerességgel, ma már ez szerencsére szinte teljesen megszünt. De attól tartok jött valami más. Nem eszek rendesen. Nem is vagyok éhes. Szerettem volna leadni kicsit, mert volt rajtam 1-2 kiló felesleg. Miután az már nem volt rajtam, akkor sem éreztem magam éhesnek. Nem is

igénylem a mindenféle kaját. 2 hét alatt 6 kilót fogytam. Azon a kettön kívül, amit amúgy is kellett volna. Meg kialakult még egy rossz szokásom: belül a szám szélét harapdálom, ha ideges vagyok. De ez a fogyás... Mi ez? Anorexiás leszek?

15/L



2013. júl. 8. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Keresd fel a háziorvosod és kérd a segítségét! Ajánljon neked szakembert!
2013. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
miért nem beszélsz erről a szüleiddel?
2013. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A szüleim szerint játszom az eszem, hülye vagyok, beképzelem magamnak, baromságokat beszélek stb. És ezt így meg is mondják. Amikor 56 kiló voltam, az 54 volt a cél. Amikor az megvolt, akkor az 52. 50nnél a 48. Most vagyok annyi. Ez így nagyon nem jó. A szüleimet nem érdekli, a barátaim hülyének néznek, orvoshoz meg nem akarok menni... :(
2013. júl. 8. 10:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Saját magadon nem tudsz segíteni, segítséget nem akarsz kérni...

Akkor mit akarsz?


Ha most itt a képernyő túloldalán ülve azt mondom neked: igen, lehet, hogy anorexiás vagy/leszel, akkor észbe kapsz és abbahagyod?


Egyébként hány centihez vagy ennyi?

2013. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
160.
2013. júl. 8. 10:15
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem leszel anorexiás, az vagy. Jo, hogy felismerted. Az baj, hogy semmi segitséget nem akarsz elfogadni. Saját magad nehezen tudsz ezzel megbirkozni. Ne akarj most meg hizni. Jo a mostani sulyod. Ezt tartsd. Ne edd magad tul, de rendszeresen étkezz normális kajákat. (Beszélgessünk priviben?)
2013. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

48 kiló hol egészséges egy 15 éves 160 centi magas lánynak? ráadásul, aki ilyen gyorsan fogyott?


kedves kérdező, mielőbb kérj segítséget valakitől az egészséged érdekében

2013. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

fejlődésben vagy, életreszoló károsodásod lehet, ha most nem eszel alapvető tápanyagokat


szakemberre van szükséged


nem bántalmaztak téged (ha nem veszik komolyan amit mondasz, elhanyagolnak, hiteltelennek tartanak a szüleid az is annak számít, károsítja a lelket és az önértékelést ami ilyen destruktív dolgokhoz vezethet)

2013. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A BMI-d alapján nem vagy még anorexiás, hiszen kb 18,5-19 az értéke. Ezzel együtt ez a gyors fogyás nem OK. Ha ehhez még hozzávesszük azt is, hogy falcolsz/falcoltál, akkor jó lenne átgondolnod, hogy vajon a súlyoddal van-e probléma, vagy mással: én nagyon rosszul érezném magam, ha a szüleim olyasmiket mondtak volna nekem, amiket neked mondtak, főleg úgy, hogy én azért fordultam hozzájuk, hogy segítsenek nekem/rajtam!

Kérlek, gondold át, hogy honnan és hogyan tudnál segítséget kérni, mert 15 évesen nem te vagy a hibás azért, ami most veled történik, és kár lenne ha te innád meg a levét mégis...

Ahogy írtam, MÉG nem vagy anorexiás kategóriában. De ha ez így folytatódik, odakerülhetsz. Az anorexia mögött többnyire 2 dolog áll: az egyik,h ogy egy olyan családi, szülői háttér van, ami rideg elvárásokat támaszt, és azt üzeni, hogy csak akkor szeretünk/kellesz, ha ezeknek megfelelsz. Ezzel szorosan összekapcsolva a másik pedig az, hogy túl akarják kontrollálni az életedet, belemásznak, megmondják, mi hogy legyen, meg hogy mit hánykor kell csinálnod, stb... Ahelyett, hogy egyszerűen csak szeretnének, mert a gyerekük vagy.

Menj el iskolaorvos, vagy iskolapszichológushoz, és kérd a segítségét! Mondd el azt is, hogy a szüleid teljesen nem veszik komolyan a helyzetedet. Ők tudják majd, hogy hol kaphatsz segítséget.


Üdv,

Árpád

2013. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Istenem... de már a szüleim totál bebeszélték a fejem, és el is hittem, hogy nem komoly a baj... félek emberekhez fordulni, szorongok, csak arra tudok gondolni, mi lesz ha még valakit elveszítek, akik számomra kedvesek voltak mind itthagytak, a nagybácsim, akit imádtam, öngyilkps lett, belötte magát, a nagymamám és a nagytatám is meghalt, senkim nem maradt, aki szeret, senki.... :'(
2013. júl. 8. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!