Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatással vannak egy...

Milyen hatással vannak egy gyógyszerrel kezelt kényszerbetegre vagy más mentális betegre a különböző drogok, hallucinogén szerek, ha aznap direkt nem veszi be a gyógyszerét? Tapasztalatok esetleg vannak valakinek?

Figyelt kérdés
Az alkoholnak nincs különösebben káros hatása ilyen esetben, nem károsabb, mint egy átlagemberre.

2013. jún. 25. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A több száz gyógyszer és több száz drog közül pontosan melyikekre gondolsz? Mert ilyen általánosságokkal nem lehet pontos választ adni a kérdésedre.
2013. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl egy SSRI készítményre mondjuk Ica, gomba, LSD, kokain:)
2013. júl. 9. 01:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom, de elég egyértelműen le van írva a gyógyszerek használati utasításában, hogy tilos egyszerre drogot vagy alkoholt SSRI-vel beszedni. Ha egy napra hagyod ki, az nem számít, mert több idő kell neki, mire kiürül a szervezetből.
2013. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rossz hatással van a betegre, ha nem szedi rendesen a gyógyszerét. Még rosszabb hatással van, he eközben valamiféle kábítószert szed be. Az ilyen beteg valójában nem is akar meggyógyulni.
2013. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de: alkohol az antidepresszívumokkal (SSRI, SNRI, triciklikus, SARI, NaSSA, NRI, NDRI, RIMA) jellemzően szedhető, különösebb kölcsönhatás/additív hatás nincs.


Benzodiazepinekkel (Frontin, Xanax, stb) alkoholt fogyasztani tilos, mert mindkét szer depresszáns és a hatásuk egymást erősíti. Semmi jó nem sül ki belőle. Mély eszméletvesztett (komatikus) állapot is jelentkezhet.


Antipszichotikumokkal jellemzően nem javallott az alkohol fogyasztása, de vannak olyan szerek (olanzapin, Leponex) amiket szedve tilos, mert túlszedációt okoz.


Stabilizálókkal (lítium, lamotrigin, topiramát, stb) lehet fogyasztani, de ugyanúgy csak mértékkel.


Altatókkal (benzodiazepin vagy z-drog) szintén tilos az alkohol.


Halucinogének esetében a benzodiazepinek, antipszichotikumok és erős 5HT2A blokkolók csökkentik/negálják a hatást.


Stimulánsok (amfetaminok, metamfetamin, kokain, stb) esetében hatásmechanizmustól függően kifejezetten káros reakció lehet antipszichotikummal és antidepresszánssal. Nem is érdemes olyanon gondolkodni, hogy kristályozol pszichiátriai szert szedve. Tönkre tudod vágni vele a receptorjaid.


Ópiátok nagyon gyógyszerfüggőek. Tamadrol pl nem javaslott egyik pszichiátriai szerrel sem úgy igazán, de leginkább antidepresszánssal nem szabad adni. Fentanil meg minden egyéb erős kábító fájdalomcsillapító szedatív szerekkel egyáltalán nem kompatibilis.


Aztán vannak még a dopamin agonisták, NMDA receptor antagonisták, egyéb szerek. Ezekről nem tudok nyilatkozni.


De általánosságban elmondható, hogy ha a betegtájékoztatón rajta van, hogy ne igyál alkoholt, akkor nem poénból írják rá. A többi drog pedig értelemszerűen fel sem kerül rájuk, mert azok sem poénból tiltott szerek.


Alkoholt túladagolni viszonylag nehéz feladat. Nem lehetetlen, ezt tudjuk, de meg kell dolgozni érte. Tablettákat túladagolni viszont pofonegyszerű, ugyanúgy ahogy az intravénás droghasználat esetén is marha egyszerű a túladagolás. Többek között ezért is tiltottak.

nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!